Krimi

Čtyři na jednoho. Parta se vrhla na chlapce, přišel o zuby! VIDEO

Terčem nevyprovokovaného útoku se stal nedávno v Brně chlapec procházející po ulici. Městské kamery zachytily, jak se na něj vrhla čtveřice útočníků, bila ho a kopala. Při napadení přišel o dva zuby. I když k incidentu vyjížděli původně strážníci, vyšetřování si už převzala státní policie.

"Pracovníkovi dohledového střediska připadalo zvláštní chování skupiny mladých lidí, kteří se potáceli ulicí Bašty s láhvemi v rukou a navzájem se podpírali. Zaměřil na ně proto svou pozornost. Mezi dvěma dívkami a třemi mladíky byl i jeden, který se vícekrát stavěl do bojového postoje a kopal kolem sebe do prázdna," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Jenže nezůstalo jen u kopů do vzduchu. "Po cestě k Denisovým sadům však bezdůvodně chytil za bundu chlapce, který mlčky přicházel s rukama v kapsách, a začal s ním cloumat. Oba další mladíci i jedna dívka se potom zapojili do útoku, při kterém mladý muž inkasoval několik kopanců do celého těla i ránu pěstí do obličeje. Při tomto úderu údajně přišel o dva zuby," přiblížil Ghanem. Podle informací TN.cz napadený o chrup opravdu přišel.

Zmlácený chlapec se pak se zakrváceným kapesníkem na ústech vydal do Nádražní ulice, kde ho vzápětí dostihli strážníci, kteří už o napadení přesilou veděli z vysílačky.

Související obsah

"Další autohlídka městské policie bleskově dorazila na Bašty. Příjezd byl tak rychlý, že celou pětici zastihla ještě v této ulici. Čtyři podezřelé, mezi nimiž byli i nezletilí, předali policistům pro důvodné podezření z trestného činu," řekl Ghanem.

Případ se stal už v druhé polovině dubna, strážníci ho ale na prosbu státních policistů "odtajnili" až nyní, aby měli kriminalisté například dostatek času pro výslech svědků. Jak vysoké tresty agresorům případně hrozí, Ghanem nezmínil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz