Domácí

Výrobu oblíbené dětské cukrovinky přesouvají z Česka do Německa. Bude chutnat jinak

Oblíbené čokoládové bonbóny Lentilky se mění. Firma Nestlé v dubnu přesunula výrobu slavných bonbónů do Německu. Barevné cukrovinky mají novou recepturu a budou chutnat trochu jinak.

"Za přesunem byly dva důvody. Prvním bylo sjednocení receptury se Smarties a druhým optimalizace nákladů. Lentilky se budou tak vyrábět na jednom místě a levněji. Firma Nestlé přesouvá svoji výrobu běžně po celém světě," uvedl mluvčí společnosti Nestlé Robert Kičina pro TN.CZ.

V České republice a na Slovensku je cukrovinka vyráběna pod názvem Lentilky. V ostatních zemích se prodávají Smarties, které měly dosud jinou recepturu.

Související obsah

Právě sjednocení receptury byl jeden z hlavních důvodů přesunu výroby: "Cílili jsme na sjednocení receptury. Vyvinula se tedy nová receptura, která bude společná pro lentilky i smarties. V rámci testů vyšla jako nutričně lepší," upřesnil Kičina.

Cukrovinka bude ale chutnat už jinak. Nová "Bude kakaovější a bude obsahovat více mléka," doplnil Kičina. Pro web Seznamzpravy, který na to, že se v obchodech objevily nově lentilky vyráběné v Německu, dodal Vratislav Janda z Nestlé, že si změnu vyžádali sami zákazníci
 

Milovníci čokolády v šoku. Podívejte se, jak vypadají kakaové lusky. Více zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz