Domácí

Lentilky se po 113 letech přestanou vyrábět v Česku, změní se i receptura

Lentilky se po 113 letech přestanou vyrábět v Česku, změní se i receptura
Lentilky | Zdroj: Profimedia

Po více než 110 letech se nebudou Lentilky, po generace oblíbená sladkost, vyrábět v Česku. Společnost Nestlé výrobu od jara přesouvá do německého Hamburku. Navíc se změní i receptura.

Lentilky se v Holešově na východě Moravy vyrábí už od roku 1907. Od jara s nimi tamější závod končí a oblíbenou sladkost budou připravovat v německém Hamburku.

Upozornil na to portál irozhlas.cz. Společnost Nestlé navíc sjednoduje jejich recepturu s britskými Smarties, které se na trhu objevily až od 30 let později než české Lentilky. Změna proběhne na jaře příštího roku.

"To znamená, že v Lentilkách bude méně cukru a bude tam více čokolády, což nám vyšlo na základě spotřebitelských testů," řekl webu ředitel pro korporátní záležitosti firmy Vratislav Janda.

Související obsah

Kromě receptury se změní i obal, který bude čistě papírový. Prý je to tak technologicky náročné, že to zvládnou pouze v německé pobočce. "Nemáme je v České republice a jsou zase v Hamburku," vysvětlil Janda.

Lentilky vyrábí už od minulého století firma Sfinx, která je od 90. let součástí koncernu Nestlé. Se zmíněnými Smarties už má několik let třeba stejný obal, totožnou chuť ale budou mít obě cukrovinky poprvé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz