Domácí

Žalobu myslí Hamáček vážně. V příštích dnech čeká novináře trestní oznámení

Ministr vnitra a šéf sociální demokracie Jan Hamáček podnikl první kroky k žalobě na novináře, kteří poukázali na podivné okolnosti jeho plánované cesty do Moskvy. Trestní oznámení mohou prý očekávat v řádu dnů. Žurnalisté si ale za svými tvrzeními stojí.

Jan Hamáček (ČSSD) drží své slovo ohledně žaloby na reportéry webu Seznam Zprávy i jejich vydavatele. Ještě ji nepodal, ale čeká to ve velmi blízké době. "Podepsal jsem plnou moc advokátům, kteří trestní oznámení i žalobu připravují. V nejbližších dnech čekám výsledek jejich práce," prozradil televizi Nova.

Podle šéfredaktora Seznam Zpráv Jiřího Kubíka jde o politické prohlášení. Reportéři prý nadále pracují na rozplétání Hamáčkovy cesty do Moskvy a již brzy vypustí další informace. Důkazů pro svá tvrzení mají údajně více než dost. "Disponujeme důkazy, které jsou neprůstřelné a chci uvést, že věřím tomu, že ti příslušní pánové nebudou chtít lhát," uvedl Kubík.

Související obsah

Širší vedení sociální demokracie za Janem Hamáčkem stojí a jeho verzi příběhu věří. Část opozice považuje jeho možný prohřešek za důvod k rezignaci. Politologové si myslí, že podobných kauz bude před volbami přibývat, současným složením vlády to ale nijak nezahýbá.

"Jan Hamáček určitě neodstoupí. A myslím, že neodstoupí ani nikdo z těch, na které se zase bude vytahovat to či ono špatné v rámci volební kampaně," tvrdí politolog Jan Herzmann.

Hamáček požaduje mimo jiné po vydavateli odškodnění ve výši deseti milionů a omluvu od některých opozičních politiků. Ti už se nechali slyšet, že se jí nedočká.

V souvislosti s plánovanou cestou do Moskvy měl Hamáček svému spolustraníkovi Martinu Netolickému říct, že přiveze vakcíny a zachrání ČSSD. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

Lucie Hlubučková, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz