Domácí

Rodina na Opavsku se nakazila mutací covidu. V karanténě je 25 lidí

Rodina na Opavsku se nakazila mutací covidu. V karanténě je 25 lidí
Zdroj: Profimedia

Moravskoslezští hygienici prověřují výskyt nebezpečných mutací v kraji. Na Opavsku se totiž na oslavě nakazilo šest rodinných příslušníků a dva jejich známí. Celkem 25 lidí proto muselo do karantény. Výsledky prokázaly, že se jedná o jihoafrickou mutaci koronaviru.

Mutací koronaviru se na Opavsku nakazilo několik lidí. "Máme v kraji identifikovaný rodinný klastr sedmi nakažených mutovaným koronavirem,“ informoval ve středu na twitteru hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO).


Skutečnost TN.cz potvrdil také mluvčí krajských hygieniků Aleš Kotrla. Nemocných je nakonec osm. "Nákaza se objevila u šesti rodinných příslušníků a dvou známých s podezřením na brazilskou nebo jihoafrickou mutaci,“ doplnil Kotrla.


Všichni se měli nakazit na oslavě. V karanténě je v souvislosti s tímto případem 25 lidí a hygienici stále zajišťují další kontakty. Výsledky testů potvrdily, že se jedná o jihoafrickou mutaci koronaviru.


Z dat Chytré karantény vyplývá, že v Moravskoslezském kraji se od začátku pandemie koronaviru nakazilo přes 176 tisíc lidí. Aktuálně s covidem-19 bojuje 4875 pacientů a v nemocnicích leží s nákazou 296 lidí.

Související obsah


Podle informací ministerstva zdravotnictví je Opavsko jedním z regionů s nejvyššími přírůstky nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Přibylo tam 157,59 nemocných na 100 tisíc lidí.

V Česku se objevují nové mutace. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz