Zahraničí

Učitelka zemřela jako hrdinka. Při útoku v ruské Kazani bránila své žáky

Učitelka zemřela jako hrdinka. Při útoku v ruské Kazani bránila své žáky
Zdroj: Profimedia

Mladá učitelka zemřela jako hrdinka. Při útoku na základní škole v ruském městě Kazaň se postavila mezi útočníka a své žáky. Dvacetiletý muž ji okamžitě zastřelil. Bylo jí teprve 25 let.

Sedm dětí a dvě učitelky zemřely při útoku dvacetiletého mladíka, který v úterý střílel na základní škole v ruském městě Kazaň. Osmi dětí leží ve vážném stavu v nemocnici, z toho dvě bojují o život. Prezident Tatarstánum řekl televizi BBC, že šlo pravděpodobně o žáky osmé třídy.

Mezi dvěma zabitými kantory byla i 25letá učitelka angličtiny Elvira Ignatyeva, která na škole učila asi čtyři roky. Při útoku žáky bránila vlastním tělem.

"Vytlačila dítě z cesty na chodbě a pokusila se zablokovat střelce. Při tom ale byla postřelena a utrpěla smrtelné zranění", uvedl policejní zdroj tiskové agentuře TASS.

Související obsah

Na svém instagramovém účtu Ignatyeva často zveřejňovala fotografie z procházek. "Není tak těžké být v životě šťastný. Musíte přestat myslet na to, že štěstí je možné jen někde tam, v budoucnosti, a naučit se užívat si každou minutu, tady a teď," napsala například letos v únoru.

Krvavý útok otřásl celým Ruskem, kde byl den po útoku vyhlášen Den smutku. Útočníkem byl 19letý mladík, bývalý student školy, kde střílel. Do budovy vstoupil hlavním vchodem krátce po deváté hodině ráno. Kromě střelné zbraně měl s sebou i výbušninu. Ilnaz Galaviev je nyní v rukou policie, které se po útoku dobrovolně vzdal.

První oběti byly dnes pohřbeny. U školy, kde se tragédie stala, lidé pokládají květiny a zapalují svíčky. "Žijeme v krásném městě, je těžké uvěřit, co se tu stalo. Moje děti jsou v pořádku, ale je to velmi bolestivé, těžko se o tom mluví," řekla webu trance24.com.

Při útoku na základní škole v ruském městě Kazaň zemřelo nejméně 9 lidí. Podívejte se na reportáž TV Nova:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz