Zajímavosti

Grilovací sezóna začala! RADY, díky kterým zažívací potíže nemají šanci

Grilovací sezóna začala! RADY, díky kterým zažívací potíže nemají šanci
Zdroj: Getty Images

S teplým a slunečným počasím odstartovala také grilovací sezóna a mnozí z nás si rádi připraví oběd nebo večeři na ohni. Kromě příjemných zážitků a dobrého jídla si však můžeme zadělat na pořádné zažívací potíže. Pokud však budeme dodržovat několik pravidel, nic nám nehrozí.

Kdo by nemiloval pořádně propečený buřt na ohni a posezení s rodinou nebo přáteli. S teplým počasím odstartovala také grilovací sezóna. Ta je však kromě příjemných společných zážitků spojena i se zažívacími potížemi a průjmy.


"V tomto období se totiž mohou při nevhodném uskladnění nebo nedostatečném tepelném zpracování přemnožit bakterie v potravinách,“ řekla mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamunová. Podle hygieniků bývají nejčastější příčinou střevních potíží enterobakterie, které se množí v teplém počasí. Mohou způsobit různá průjmová onemocnění, bolesti břicha nebo dokonce i salmonelu.

Související obsah


Obtížím lze však snadno předcházet, pokud budou lidé dodržovat několik jednoduchých pravidel, které jsou však podle hygieniků klíčové.


Důležité je mít vhodný gril a kvalitní dřevěné uhlí nebo brikety. Odborníci doporučují elektrické kontaktní nebo kamenné grily, ty s lávovými kameny nebo gril s vertikálním zdrojem tepla. Je vhodné také zabalit pokrmy, například do alobalu, nebo použít alobalové tácky.


Ideální je grilovat libové a čerstvé maso. Navíc místo potírání olejem radí odborníci používat obyčejnou pitnou vodu a vždy mít čerstvou marinádu. Marinované polotovary je nutné skladovat v chladu.

Související obsah

Zároveň je klíčové potraviny dostatečně tepelně opracovat a nespěchat s jejich přípravou. Hygienici také radí ke grilovaným pokrmům podávat dostatek čerstvé zeleniny, česneku a cibule. "Tyto potraviny obsahují ochranné protikarcinogenní látky,“ doplnila Šalamunová.


V neposlední řadě musíme myslet na řádnou hygienu rukou, zejména při manipulaci se syrovým masem. To je podle expertů nejlepší prevence vzniku infekčních onemocnění.

Na jaké potraviny je potřeba si v létě dávat pozor se dozvíte v následující reportáži:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz