Utajený šéf

Utajený šéf: Generálního ředitele dojaly příběhy pracantů na stavbě

Utajený šéf: Generálního ředitele dojaly příběhy pracantů na stavbě
Zdroj: TV Nova

Středeční díl Utajeného šéfa opět přinesl mnoho emotivních životních příběhů, tentokrát chlapů ze stavby. Generální ředitel Metrostav Infrastructure se totiž rozhodl v terénu zjistit, jak to ve stavební firmě šlape na stavbě a při opravách silnic a dálnic.

Na výstavbu dálnic jsou v Česku experti téměř všichni. S lopatou by tam ale každý pracovat nešel. Ve středečním dílu diváci mohli zjistit, jak to na takové stavbě skutečně vypadá. Utajený šéf si totiž v pořadu TV Nova posvítil na firmu Metrostav Infrastructure, která u nás buduje páteřní síť silnic a dálnic.

Generální ředitel Radim Čáp odhodil oblek a šel na stavbu mezi své zaměstnance v převleku svérázného Karla, bývalého gamblera. Zvláštní důraz kladl na bezpečnost práce. Nespokojený byl třeba s dělníky, kteří pracovali polonazí. Chyběla jim tak reflexní vesta i helma. 

Související obsah

Také to na některých místech trochu vázlo i s úklidem. "Spojky tam lítají vzduchem, kdyby někoho trefili, tak za to máme odpovědnost my," rozčiloval se ředitel. Na stavbě dálnice D48 se šéfovi zase nelíbilo, jak vázne koordinace práce. Chlapi totiž museli čekat na dodávku betonu a nemohli tak pokračovat.

V pauzách se ale Radim v přestrojení za Karla snažil zjistit něco ze soukromí kolegů. "S manželkou máme sedm dětí. Vyrostly mi před očima, jsem pořád na stavbě," popisoval svůj život Štefan. Prozradil také smutnou zprávu, že jednoho z jeho synů srazilo auto. Mohl umřít, naštěstí se jeho zdravotní stav zlepšuje. 

Související obsah

Šéfovi také dělalo starosti, jak práci zvládá starší generace. Dostal se proto na stavbu k šedesátníkovi Jiřímu, ze kterého se vyklubal pořádný pracant, možná až workoholik. Pětkrát v životě překonal rakovinu, přesto už pár dní po operaci byl zpět v práci. "Neznám moc lidí, kteří by byli v takovém nasazení. Ale bojím se, aby ses u nás nepředřel," řekl mu pak šéf během odhalení.

Všechny své zaměstnance pak obdaroval. Jiří dostal týden dovolené navíc a Štefan zase dovolenou do Egypta pro celou rodinu. Někteří z nich nezadrželi slzy dojetí. A co šéf, jak se mu v práci líbilo? "Když jsem se vrátil mezi své kolegy na stavbu, tak jsem zjistil, že už mi to tak nejde. Ale chtěl bych se tam vrátit. Je to stesk a je to velká pokora k mým kolegům na stavbách," řekl na konci. V bonusovém videu na Nova Plus zjistíte, v jakých momentech se Radim Čáp cítil trapně.

Pokud jste tento díl nestihli, najdete ho v tuto chvíli i spolu s následujícím dílem na videoportálu VOYO. A na Nova Plus najdete bonusová videa a reportáže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Utajený šéf

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz