Zahraničí

Muslimové slaví konec ramadánu. Putin jim k oslavě posílá pozdrav

Muslimové slaví konec ramadánu. Putin jim k oslavě posílá pozdrav
Zdroj: Profimedia

Po měsíci půstu oslaví muslimové po celém světe konec ramadánu hostinou. V některých zemích jsou kvůli pandemii modlitby v mešitách omezeny a v Rusku se jich mohou účastnit jen duchovní. Ruský prezident Vladimir Putin dokonce poslal muslimům k svátku pozdrav.

"Měsíc ramadánu je u konce a ruští muslimové tak přivítali očekávaný svátek. Svátek Eid al-Fitr označuje dobré skutky a dávání těm, kteří to potřebují," stálo ve čtvrteční zprávě prezidenta Putina, který nezapomněl připojit ani svůj pozdrav. Informace uvedla Kancelář prezidenta Putina.


Eid al-Fitr je oslava konce půstu. Jde o svátek, který přichází na konci 9. měsíce islámského kalendáře, známého jako ramadán. Muslimové po celém světě během měsíce dodržují půst od úsvitu do soumraku.

Související obsah


Ramadán letos začal v pondělí 12. dubna a skončil ve středu 12. května. Konec půstu se obvykle slaví tři dny. Délka oslav se ale může měnit v závislosti na různých kulturách a zemích. První den oslav začíná společnou rodinnou modlitbou a hostinou se slanými a sladkými pokrmy. Muslimové během svátku také odpouští nebo hledají odpuštění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz