Domácí

Termín pro platbu daně z nemovitosti se blíží. Zbývají už jen dva týdny

Termín pro platbu daně z nemovitosti se blíží. Zbývají už jen dva týdny
Zdroj: Getty Images

Pořádně zbystřit by měli majitelé nemovitostí. Blíží se totiž nejzazší termín pro zaplacení daně. Tu je potřeba uhradit nejpozději do 31. května. Většina lidí obdržela poštovní poukázku pro zaplacení do schránky, vlastníci datových schránek zase dostali informace k platbě do této schránky.

Daňové přiznání k dani z nemovitosti lidé nepodávají každý rok. Děje se tak pouze v případě, že dotyční nabyli v roce 2020 do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku, popřípadě pokud zaevidovali jiný krajinný prvek na svém pozemku.


Pokud tedy lidé v roce 2020 přišli k nějaké nemovitosti, museli do 1.února 2021 podat přiznání k dani z nemovitých věcí. Vzhledem k pandemii koronaviru to bylo možné letos udělat až do 1. dubna.

Nejzazší termín pro zaplacení této daně je poté 31. květen 2021. V případě, že je daň nižší než 5000 korun, můžete ji bez sankcí uhradit až do 31. prosince letošního roku.

Související obsah


"Finanční správa bude poplatníky informovat o jejich daňové povinnosti na rok 2021 jako tradičně formou složenky, kterou obdrží do poštovních schránek nebo formou hromadných předpisných seznamů, které budou v květnu k nahlédnutí na finančních úřadech,“ uvádí Finanční správa.


Majitelé datových schránek poté dostanou místo složenky informace pro zaplacení daně z nemovitých věcí právě do svých datových schránek.


V případě, že nedostanete žádné údaje pro platbu daně z nemovitosti do 22. května, je nutné kontaktovat pracovníky příslušného úřadu. To, že žádné instrukce neobdržíte, totiž nemusí znamenat, že daň neplatíte.

Začíná se hovořit o zvyšování daní. Více se dozvíte v následující reportáži:

tmz.vo.llnwd.net
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz