Krimi

"Jel jako dobytek!" tvrdí svědkyně. Policie řekla více ke srážce chodce

"Jel jako dobytek!" tvrdí svědkyně. Policie řekla více ke srážce chodce
Zdroj: TN.cz

Policie prošetřuje páteční nehodu v Kardašově Řečici, při které zemřel starší muž. Jak vyšetřování postupuje, objevují se stále nové informace o tom, co se vlastně na místě stalo. Podle vyšetřovatelů i svědků to vypadá, že řidič osobního auta jel příliš rychle a ve snaze vyhnout se srážce s jiným autem stočil volant na chodník. Muž, kterého srazil, i přes veškeré snahy záchranářů zemřel.

Podle předběžných informací, které se vyšetřovatelům na místě neštěstí podařilo získat, měl řidič osobního auta okolo třetí hodiny odpoledne na přechodu pro chodce srazit muže. "Střet chodec nepřežil," oznámila v pátek policejní mluvčí Lenka Krausová s tím, že případ policie teprve prošetřuje.

O den později mluvčí tyto informace upřesnila a uvedla, že hlavní roli hrála při nehodě podle všeho rychlost. "Jednapadesátiletý řidič Škody pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a vlastnostem vozidla a při projetí levotočivé zatáčky, ve snaze vyhnout se střetu s vozidlem, které stálo před přechodem pro chodce, vyjel ze svého jízdního pruhu na chodník, kde před přechodem pro chodce srazil osmasedmdesátiletého muže," vysvětlila Krausová.

Související obsah

Muž byl bezprostředně po nehodě ještě chvíli při vědomí. To se ale bohužel brzy změnilo. Omdlel a začaly mu selhávat životní funkce. "Na místě probíhala dle pokynů operátora Zdravotnického operačního střediska telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace (tzv. TANR)," sdělila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Na místo byly vyslány dvě posádky z Jindřichova Hradce i vrtulník. "Záchranáři po dojezdu na místo navázali na laickou resuscitaci a zraněnému začali poskytovat přednemocniční neodkladnou resuscitační péči. Bohužel i přes naši veškerou snahu muž svým zraněním na místě podlehl," objasnila Fajtlová.

Související obsah

Jel jako dobytek, tvrdí svědkyně

Že svou roli při nehodě sehrála pravděpodobně vyšší rychlost dokazují i slova svědkyně, kterou chování řidiče značně pobouřilo. "Já tam byla a viděla to na vlastní oči. Pan už byl dávno na chodníku, když ho řidič Octavie srazil," popsala pro TN.cz.

"Jel jako dobytek na místě, kde je 30 km/h. Chodil tam, jako by srazil kočku. Pán umřel na chodníku pár metrů před vstupem do školní tělocvičny. Srazil ho proto, že absolutně nedodržoval pravidla silničního provozu. Zabil ho před očima maminek s dětmi," dodala žena. 

Přesnými příčinami a okolnostmi tragické nehody se dál zabývají jindřichohradečtí policisté. Přítomnost alkoholu u řidiče osobního vozidla vyloučila dechová zkouška.

V dubnu došlo k další tragické nehodě v Praze, při které zemřel chodec. Srazilo ho popelářské auto:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz