Krimi

Na jihu Čech se srazila čtyři auta, sedm zraněných. Vzlétl i vrtulník

Sedm lidí utrpělo v sobotu odpoledne zranění při hromadné nehodě na hlavním tahu I/20 nedaleko Českých Budějovic. Silnice musela být uzavřená v obou směrech, na místě zasahovalo několik sanitek, vzlétl i záchranářský vrtulník. Vážná nehoda se po 15. hodině stala i na D4 u Příbrami. Tam se kromě řidiče vážně zranilo i dítě školního věku.

Nehoda čtyř osobních aut u Čejkovic byla na tísňové linky hlášená krátce před půl druhou odpoledne. "Silnice je uzavřena z obou směrů. Dopravu řídí policisté. Objízdné trasy vedou přes Břehov a z opačného směru přes Čejkovice," informovala nejprve policejní mluvčí Lenka Krausová.

Proč k nehodě došlo, nebo co jí předcházelo, neuvedla. Pouze řekla, že žádný z řidičů nenadýchal alkohol a že škoda je předběžně odhadnutá na půl milionu korun. Provoz se podařilo obnovit kolem čtvrté hodiny odpoledne, frekventovaný úsek tak museli ostatní řidiči objíždět skoro tři hodiny.

Mluvčí jihočeské záchranky Zuzana Fajtlová řekla, že u střetu na silnici, která spojuje krajské město s Vodňany a Pískem, zasahovaly čtyři pozemní posádky a také záchranářský vrtulník.

Související obsah

"Po ošetření záchranáři museli transportovat do traumacentra českobudějovické nemocnice sedm účastníků nehody - čtyři pro utrpěná zranění převážně lehčího charakteru v oblasti hlavy, obličeje, hrudníku a paží, tři pak pro nutnost observace (pozorování) stavu a k dalšímu vyšetření," vypočítala Fajtlová.

Vážná nehoda, při níž se auto převrátilo na střechu a posléze začalo hořet, se stala po sobotní 15. hodině na dálnici D4 u Obořiště na Příbramsku.

"Muž středního věku utrpěl mnohočetná vážná zranění, s nimiž byl letecky transportován do motolské nemocnice. Tamtéž jsme převezli i středně těžce zraněné dítě školního věku," uvedla na dotaz TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová. Doplnila, že oba zraněné z vraku vytáhli svědci ještě před příjezdem hasičů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz