Domácí

Lidé nad 40 let se mohou hlásit na očkování. Systém v noci zkolaboval

Start registrace lidí starších 40 let k očkování začal o půlnoci z neděle na pondělí. Webová stránka s formulářem se ale hned po spuštění potýkala s technickými problémy. Podle ministerstva zdravotnictví se už závadu podařilo odstranit.

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek oznámil, že se od pondělní půlnoci k očkování mohou registrovat osoby starší 40 let. To se týká více než 900 tisíc lidí. Mnozí se ale během spuštění registračního portálu potýkali s technickými problémy. Výpadky portál doprovázely necelou hodinu po jeho spuštění, nyní by všechny závady měly být odstraněny.

"Registrace pro všechny nad 40 let jede. Doposud se registrovalo přes 34 tisíc zájemců. A to i přes krátký výpadek, který jsme měli krátce po půlnoci. Problém jsme vyřešili, ale i tak se omlouváme všem, kterým jsme tím zkomplikovali přihlášení. Nyní již vše jede," uvedlo ministerstvo zdravotnictví na svém twitteru.

Související obsah

Od čtvrtka by pak také měli dostávat praktici vakcínu i od firmy Moderna. „Praktici budou dostávat vakcínu napřímo. V květnu a červnu by měli dostat 454 tisíc dávek. To zlepší očkování,“ doplnil premiér ve čtvrtek na tiskové konferenci. Spolu s vakcínou Moderna by praktici měli také dostat vakcínu AstraZeneca, která je podle premiéra určena hlavně na druhé dávky.

V Česku bylo k neděli 16. května naočkováno jednou dávkou vakcíny 3 033 920 lidí. Obě dávky pak dostalo 1 082 702 lidí. Rekord očkování padl minulý týden ve čtvrtek, kdy bylo naočkováno skoro 90 tisíc lidí.

Očkovat se dá už i ve firmách, centrum spustila automobilka v Nošovicích. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz