Zahraničí

Izrael zesílil odstřelování Gazy. Zločiny proti lidskosti, zní z Palestiny

Izraelská armáda v noci na pondělí podnikla dosud největší nálety, které zasáhly celé palestinské území. Do hlavního města Gazy vypálila na 100 raket. Údaje o obětech zatím nejsou známé.

Izraelská armáda v neděli večer zahájila dosud největší nálety a podle jejích informací se podařilo zasáhnout centrum zpravodajské služby Hamásu.


Pozadu s ostřelováním ale nezůstal ani Hamás. Nejméně dvě střely se podařilo zneškodnit protiraketovému systému Iron dome, další dvě zasáhly neobydlenou oblast. Situací už se zabývá Rada bezpečnosti OSN, která po včerejším jednání vyzývá k uklidnění.

Související obsah


"Žádáme obě strany, aby usilovaly o okamžité snížení napětí a ukončení násilí. Znovu zdůrazňujeme naši podporu vyjednanému řešení dvou států v souladu s příslušnými rezolucemi OSN a mezinárodním právem," uvedla zástupkyně Norska v Organizaci spojených národů Mona Juulová.


Na klid to ale prozatím nevypadá. Jak premiér Izraele Benjamin Netanjahu, tak i zástupci Palestiny jsou připraveni bránit svou zemi na plno.

Související obsah


"Izrael zabíjí Palestince v Gaze. Jednu rodinu po druhé se snaží vyhnat z Jeruzaléma. Izrael pronásleduje náš lid, páchá válečné zločiny a zločiny proti lidskosti," řekl ministr zahraničí Palestiny Rijád Málikí.


Organizace Reportéři bez hranic mezitím podala stížnost k Mezinárodnímu trestnímu soudu, kvůli izraelskému bombardování budov, kde byla sídla 23 místních i mezinárodních mediálních společností.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz