Koronavirus

Po očkování drží na těle magnety, tvrdí maily. Policie vše vysvětlila

Očkování proti koronaviru je v plném proudu. Nyní začaly kolovat řetězové maily s videem, které má ukazovat, jak se na místo po očkování přichytávají magnety. Má to dokládat, že vakcína obsahuje mikročipy. Podle slovenských policistů i odborníků se však jedná o poplašnou zprávu.

V souvislosti s pandemií koronaviru se už objevilo mnoho podvodných a nepravdivých informací. Nyní se ve virtuálním světě šíří videa, kdy lidem po očkování drží v místě vpichu magnet. Podle zahraniční influencerky, která s informací přišla, jsou všichni po vakcinaci očipovaní.


Lidé ukazují, že magnetky držící v místě vpichu na těle jsou pouze internetový hoax:


Ve videu si totiž žena přiloží na paži, kde ji měli lékaři píchnout dávku vakcíny firem Pfizer/BioNTech, předmět, který vypadá jako malý stříbrný kruhový magnet. Ten zůstane jako přilepený v místě vpichu. "Jsme očipovaní. Všichni jsme otrávení,“ tvrdí žena. Když přiložila magnet na druhou ruku, okamžitě spadl.

Související obsah


Podle odborníků se však jedná jen o další hoax. Skutečnost ověřovali slovenští policisté. Ti si jsou jistí, že jde o nepravdivé informace. "Pro ověření jsme měli pouze omezené možnosti, videa pravděpodobně pochází z USA a Kanady,“ napsali na facebooku slovenští policisté. Odkazují přitom na práci agentury AFP, která se videem zabývala a označila ho za podvod.

 

 
Experti se shodují, že žádná látka ve vakcínách nemůže způsobit magnetizaci. "Vakcína proti covidu-19 nemůže způsobit magnetizace ruky. Je to podvod,“ míní odborník z chicagské univerzity Stephen Schrantz.


"Neexistuje vůbec žádný způsob, jak by vakcína mohla vést k takové reakci, kterou zobrazují videa na sociálních sítích. Ve vakcíně není nic, s čím by se magnet mohl spojit. Jsou tam bílkoviny a lipidy, soli, voda a chemikálie, které udržují pH,“ přidává se další výzkumník Thomas Hope.

Související obsah


To dokládají také přehledy poskytnuté zdravotními úřady v USA a Kanadě. V žádné z dostupných vakcín (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson) nejsou totiž přísady na bázi kovu.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz