Zahraničí

Spojené státy darují 80 milionů dávek vakcín. Mohly by přijít i do Česka

Spojené státy darují 80 milionů dávek vakcín. Mohly by přijít i do Česka
Zdroj: TV Nova

Vláda amerického prezidenta Joea Bidena oznámila, že do světa daruje dalších 20 milionů vakcín. Přidají je k už přislíbeným 60 milionům dávkám. Vakcíny by měly opustit Spojené státy koncem června. Washington tak chce pomoci skoncovat s pandemií.

Prezident Joe Biden v pondělí oznámil, že ke slíbeným 60 milionům dávkám od společnosti AstraZeneca, Spojené státy přidají dalších 20 milionů dávek vakcín Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson.

"Náš očkovací program vede ve světě a nyní uděláme další krok, abychom pomohli světu," nechal se slyšet prezident Biden při projevu v Bílém domě. Upozornil na to portál The New York Times.

"Žádný oceán není dost velký, žádná zeď není dost velká, aby nás ochránila. Nemoci v okolních zemích nás mohou ohrozit a jsou pro nás rizikem," dodal. Vakcína AstraZeneca není ve Spojených státech schválena. Z toho důvodu Washington už v březnu věnoval čtyři miliony dávek sousednímu Mexiku a Kanadě. Zbylých 60 milionů tak bude přerozdělovat dál.

Související obsah

Zatím není jasné, které země by měly vakcíny obdržet. Mluvčí Bílého domu Jen Psakiová uvedla, že oznámení o konkrétních státech přijde v následujících dnech. Spekuluje se hlavně o Indii, státech Jižní Ameriky, ale také o Evropě.

Lidé ukazují, že magnetky držící na těle jsou pouze internetový hoax. Na video se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz