Zajímavosti

Aerolinky chtějí bojovat proti přetížení letadel, cestující chtějí začít vážit

Aerolinky chtějí bojovat proti přetížení letadel, cestující chtějí začít vážit
Zdroj: Profimedia

Americká Federální letecká správa (FAA) uvažuje, že by mohly aerolinky v budoucnu začít vážit své cestující. Důvodem je totiž strach z přetížení letadel kvůli objemnějším cestujícím a s tím i spojená bezpečnost.

Cestující by mohli být zváženi, než nastoupí na palubu letadla. Důvodem je to, že Američané stále více trpí obezitou, a tak vznikají obavy FAA, že může dojít k přetížení letadel, informuje Daily Mail.


Aerolinky mají totiž za úkol před každým letem vypočítat hmotnost a vyvážení svých letadel, aby zajistily, že budou v přípustných mezích pro bezpečnost letadla. Vážení vybraných cestujících na letištích by tak stanovilo přesnější číslo zatížení.

Související obsah


FAA se tímto tématem začala zabývat už před dvěma lety, kdy rozeslala leteckým společnostem dotazník, který se týkal právě hmotnosti zatížených letadel. Z výsledku dotazníku navíc letecká správa uveřejnila nové normy.

Podle starých norem by měl průměrný cestující s palubním zavazadlem vážit 77 kilogramů v létě a 79 kilogramů v zimě. Novější normy vydané FAA mluví o tom, že v létě by měl průměrný cestující vážit 86 kilogramů a v zimě 88 kilogramů, což je velmi výrazný posun.

Související obsah


Vážení cestujících pro účely vyvážení a pro výpočet spalování paliva není ve světě nic unikátního. Před časem provedla podobný průzkum aerolinka Air New Zealand.


Cestovní kanceláře zahajují letní sezónu, první letadlo odletělo do Řecka. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz