Domácí

Koalice SPOLU spustila kampaň. Feri představil speciál pro mladé

Koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) ve středu odstartovala volební kampaň. Koalice představila svoje priority i to, jak chce cílit na mladé lidi. Symbolicky také odzvonila éře populismu, drancování veřejných financí a úpadku morálky.

V Brně na Moravském náměstí odstartovala ve středu odpoledne kampaň koalice SPOLU před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. 

Na akci vystoupili předsedové koaličních stran Petr Fiala (ODS), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a lídři krajských kandidátek.

Poslanec Dominik Feri (TOP 09) na mítinku představil speciální kampaň pro mladé lidi. Pomoci k tomu má webová stránka mamhlas.cz. Koalice chce mladé přilákat k volebním urnám a upozornit, že jde hlavně o jejich budoucnost. Feri také plánuje vlastní podcast. 

Lídr koalice Petr Fiala zdůraznil, že cílem koalice je kromě vzdělané a prosperující České republiky patřící na Západ také návrat hodnot a morálky do politiky. Představitelé koalice na Moravském náměstí v Brně symbolicky odzvonili éře populismu, drancování veřejných financí a úpadku morálky.

Související obsah

"Přinášíme občanům České republiky pět dobrých zpráv. První z nich je jasná – umíme se dohodnout jako koalice a jsme připraveni se dohodnout i s těmi politiky, kteří berou správu země jako službu občanům. Jako koalice SPOLU garantujeme to, že naše země není na prodej a budeme i nadále součástí Západu, kam bezesporu patříme. Jsme přesvědčeni, že klíčem k budoucnosti ČR je kvalitní vzdělání, a my umíme dětem vytvořit podmínky, kde se budou méně biflovat, ale o to více tvořit. Víme, že je důležité vytvořit malý, ale přívětivý stát s nízkými daněmi, který nebude na občany zaklekávat, ale bude jim sloužit. A také víme, jak toho dosáhnout. Poslední z pěti dobrých zpráv rozhodně není nejméně důležitá. My, politici SPOLU, se budeme ze všech sil snažit, aby se do české politiky vrátily hodnota a morálka,“ řekl Fiala.

"Je nám jasné, že naši zemi teď čeká náročné období obnovy. Pozitivní na něm je, že hned na samém začátku máme jedinečnou příležitost vyměnit unavené, opotřebované a chaotické vedení téhle země, které krizové okamžiky uplynulého pandemického roku nezvládlo. V rámci koalice nabízíme tiché většině slušných a pracovitých lidí své zkušenosti, odhodlání tvrdě pracovat a jasnou vizi, jak chceme vyvést naši zemi z krize,“ uvádí předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Související obsah

"Uplynulý rok pro rodiče a děti naprosto změnil pravidla hry. Spolu chceme rodinám pomoci zvládnout všechny výzvy, kterým v této době čelí. Ve Sněmovně dlouhodobě prosazuji řešení, která by pomohla rodičům sladit rodinný život a péči o děti s prací. Je klíčové například zlevnit částečné úvazky, aby se firmám vyplatily. Pracující rodiče podpoříme zvýšenými daňovými slevami na děti a zavedeme daňovou úlevu pro matky a pečující osoby po návratu do práce," doplnila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

První místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v rozhovoru prozradil, na co z programu koalice bude kladen největší důraz:

Již v úterý svou kampaň spustili Piráti a Starostové. Více než volební program ale veřejnost zaujala absence žen. V čele kandidátek má totiž koalice 13 mužů a jedinou ženu. Tou je poslankyně Olga Richterová (Piráti), která se jako lídryně bude ucházet o přízeň voličů v Praze. Strany přitom podporují rovnost pohlaví. 

Související obsah

Podle Mikuláše Ferjenčíka, který vede pirátskou komunikaci, strany respektují demokratické rozhodování a odmítají genderové kvóty. "Nás to samozřejmě také mrzí, na druhou stranu v roce 2017 jsme mezi lídry neměli žádnou ženu. Takže je potřeba zohlednit, že to má nějaký vývoj," řekl TN.cz Ferjenčík.

Kritikům program koalice SPOLU připadá úsměvný. Podívejte se, co na něj říkají lidé:

Zakladatelka Institutu politického marketingu Alžběta Králová zhodnotila kampaň koalice SPOLU. Co na ní říká, se dozvíte v rozhovoru:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz