Domácí

Srbsko nabídlo Česku 100 tisíc dávek Pfizeru. Dojalo mě to, řekl Babiš

Srbsko nabídlo Česku 100 tisíc dávek Pfizeru. Dojalo mě to, řekl Babiš
Zdroj: Andrej Babiš

Srbsko chce Česku darovat 100 tisíc dávek vakcíny od společnosti Pfizer. Po setkání mezi čtyřma očima to ve středu sdělil premiér Andrej Babiš (ANO).

"Srbský prezident Aleksandar Vučić mi na našem společném jednání na čtyři oči nabídnul neuvěřitelný dar. 100 tisíc vakcín Pfizer/BioNTech, které je nám Srbsko připravené darovat a my tak budeme moct ještě zrychlit očkování. Velmi si té nabídky vážím. Až mě dojala. Děkuji moc," napsal ve středu premiér Babiš na sociální sítě.


Babiš se s Vučićem sešel ve středu dopoledne v Kramářově vile. Společně spolu řešili především otázky ohledně ekonomické spolupráce a politického spojení západních zemí s regiony Balkánu.

Související obsah


V úterý se na Pražském hradě sešel s Aleksandarem Vučićem také prezident Miloš Zeman. Hlava státu se mu omluvila za bombardování Jugoslávie. "Prezident republiky Miloš Zeman se v přítomnosti srbského prezidenta Aleksandara Vučiče osobně veřejně omluvil za bombardování tehdejší Jugoslávie v roce 1999. Prezident republiky Miloš Zeman osobně poprosil srbský národ za odpuštění," uvedl k setkání mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Celkem bylo v Česku už podáno přes 4,1 milionu vakcín, dvěma dávkami bylo naočkováno přes milion lidí. Nejvíce se očkuje právě vakcínou Pfizer/BioNTech, vyočkovaných dávek má přes tři miliony.

Byl Arenberger šťastná volba? Mám ještě kam sáhnout, překvapil Babiš. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz