Domácí

Sháníte marně zubaře? Tyto ordinace nabírají nové pacienty. PŘEHLED

Sháníte marně zubaře? Tyto ordinace nabírají nové pacienty. PŘEHLED
Zdroj: Getty Images

Najít si zubaře je pro mnohé Čechy velký problém. Kvalitní zubaři, kteří by přijímali nové pacienty, chybí v řadě měst a krajů. Podle prezidenta České stomatologické komory (ČSK) Romana Šmuclera však v letošním roce zubařů přibylo. Redakce TN.cz připravila přehled ordinací napříč Českou republikou, které mají volná místa.

Jen za letošní rok výrazně přibylo zubařů. Tvrdí to prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Podle něj stomatologů nikdy nebylo v Česku tolik, jako je tomu nyní. "My jsme se roky báli situace, kdy odejdou silné ročníky do důchodu. A to se taky během koronakrize stalo. A nakonec jsme zjistili, že jsme se báli zbytečně a vlastně se nic nestalo,“ řekl TN.cz Šmucler.


Komora v současné době navíc jedná o situace v Česku s pojišťovnami. "Snažíme se o to, aby každý měl svého lékaře. Řešíme to s pojišťovnami, ale ještě jsme se nedomluvili na detailech,“ doplnil Šmucler.

Související obsah


Pokud sháníte zubaře, může vám pomoci právě Česká stomatologická komora (ČSK). Ta sdružuje všechny zubní lékaře v Česku a pravidelně aktualizuje na svém webu seznam ordinací, které stále přijímají pacienty. Na stránkách ČSK naleznete také přehled zubařských pohotovostí v zemi.


Kontaktovat můžete navíc také svou zdravotní pojišťovnu, která může s hledáním zubaře v místě bydliště rovněž pomoci. Více než dvě třetiny zubařů a klinik na seznamu České stomatologické komory mají navíc smlouvu s alespoň jednou zdravotní pojišťovnou.


Na následující straně naleznete velký tabulkový přehled zubních ordinací napříč celou Českou republikou, které mají volná místa a nabírají nové pacienty.

Redakce TN.cz připravila přehled ordinací v Česku, které podle České stomatologické komory přijímají nové pacienty. Největší výběr má hlavní město Praha nebo také Brno.

V tabulkách jsou zvýrazněny ordinace, které mají smlouvu se zdravotní pojišťovou:

Stovky lidí stály ve frontě na registraci k novému zubaři. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz