Domácí

Další zoufalá žena si trhala zub doma! Použila jsem nůžky na nehty, popsala

Další zoufalá žena si trhala zub doma! Použila jsem nůžky na nehty, popsala
Zdroj: Profimedia

Případ z Opavy o důchodkyni, která si sama musela vytrhnout zub kvůli tomu, že nemá zubaře, vzbudil mezi čtenáři TN.cz velkou diskuzi. Ozvalo se mnoho dalších, kteří také mají velké obtíže najít si stomatologa, případ s domácím trháním zubů není ojedinělý. Pro pomoc se mohou obrátit na svou pojišťovnu nebo na ministerstvo zdravotnictví.

Nedostatek zubařů vede Čechy k radikálním řešením. Případ důchodkyně z Opavy, která si sama vytrhla doma zub, když přišla o svého stomatologa, není jediný.

"Já jsem si nůžkami na nehty vytrhla zub, jelikož není žádný zubař a na pohotovosti netrhají zuby. Mám problémy se zuby od porodu dcery a tady u nás žádný zubař nebere. A když mě to bolí akutně, tak na pohotovosti dají jen drenáž a 'najděte si zubaře'. Ale fakt už nevím, kde ho najít, tak mi nezbývá nic než si to vytrhnout sama," popsala čtenářka TN.cz.

Související obsah


"Celý rok nemůžu sehnat v Litvínově zubaře! Pojišťovna vám dá půl roku starý papír se seznamem doktorů, no ale žádný z nich nepřijímá! Já absolutně nechápu, proč mám platit pojišťovně, když nedostanu žádnou péči!" rozčílil se jeden ze čtenářů TN.cz.

"Dostal jsem zánět a včera se musel objednat na soukromou kliniku, přijdu o dva zuby a 15 až 20 tisíc korun za operaci v analgosedaci! Moc dík," doplnil čtenář.

"Pokud občané nemohou najít svého lékaře, měli by se vždy obrátit na svou zdravotní pojišťovnu, která má povinnost jim lékařskou péči zajistit. Lidé však tuto skutečnost často neví a obracejí se na nejrůznější často slepá místa," řekl ministr Adam Vojtěch (za ANO).


Pokud vám pojišťovna zubaře nezajistí, můžete se ještě obrátit na ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím tohoto portálu a problém nahlásit. "Uživateli se vygeneruje žádost, která se automaticky odešle dané zdravotní pojišťovně, která ji následně začne řešit," dodal ministr. Česká stomatologická komora má také aplikaci na vyhledávání stomatologů.

Související obsah


Kdyby pojišťovna povinnost zajistit dostupnou péči klientovi zanedbala, hrozila by jí pokuta až 10 milionů korun. Podle nařízení vlády musí navíc být služba zubního lékaře pro pacienta dostupná v rámci dojezdové doby do 35 minut.
 

Zubařů je nedostatek, obce v pohraničí si zoufají. Podívejte se na loňskou reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz