Domácí

Dálkový pochod Praha–Prčice je definitivně zrušen. Kvůli covidu

Nejmasovější dálkový pochod v Česku Praha–Prčice se nepůjde ani letos. Podruhé od svého vzniku ho přeruší epidemie koronaviru. Lidé si ale trasy budou moci projít samostatně v létě. Na webových stránkách akce to oznámili pořadatelé pochodu.

Největší organizovaný turistický pochod v Česku Praha–Prčice pořadatelé kvůli koronaviru zrušili už loni. Letošní 55. ročník pořadatelé nejdříve odložili z května na červen. Na webových stránkách v úterý ale oznámili, že oblíbenou akci musí zrušit i tentokrát. Na vině jsou znovu epidemická rizika.

"Navzdory naší snaze uspořádat letošní pochod s vyloučením všech epidemiologických rizik se nám nepodařilo získat kladné stanovisko hlavní hygieničky, které bylo podmínkou pro souhlas města Sedlec-Prčice s pořádáním pochodu. Proto jsme bohužel nuceni letošní ročník Pochodu Praha-Prčice zrušit," uvedli pořadatelé akce.

Související obsah

Zároveň doplnili, že letošní ročník pochodu převedli do elektronické verze, která zájemcům umožní projít několik tras samostatně. Podrobné instrukce najdou zájemci na stránkách dálkového pochodu ve druhé polovině června.

Na trať nejznámějšího dálkového pochodu v Česku se turisté poprvé vydali v dubnu 1966. Na cestu dlouhou asi 60 kilometrů se tehdy vyšlo skoro pět stovek lidí. V současnosti mají zájemci na výběr ze 17 tras s různou obtížností a vzdáleností.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz