Domácí

Stát se levně zbavuje majetku. Pod milion seženete chatu i rodinný dům!

Stát se levně zbavuje majetku. Pod milion seženete chatu i rodinný dům!
Zdroj: TN.cz/ÚZSVM

Stát v aukci opět levně nabízí majetek ke koupi. Kromě pozemků jsou stále k mání byty a domy po celém Česku. Koupit se dají i bitcoiny a další zajímavosti.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí na portálu nabidkamajetku.cz stovky položek movitého i nemovitého majetku.

Rodinný dům v Dobrohostově na Havlíčkobrodsku s dispozicí 2+1 nabízí ÚZSVM s aktuální cenou 890 tisíc korun. Další rodinný dům s cenou pod milion korun je k mání ve Velkých Heralticích na Opavsku. S dispozicí 3+1 má současnou cenu 750 tisíc korun.


Jen o něco dráže vychází rodinný dům 6+1 se dvěma koupelnami a 444 metry čtverečnými zahrady v Kříších na Rokycansku. Cena je 1,3 milionu korun.


V Česku se v poslední době dostávají do obliby i chaty a chalupy. V dražbě je možné přihodit na jednu takovou v Praze-západ. Je napojená na elektřinu, ale ne na vodovod. Aktuální cena je 730 tisíc korun.


V aukci je také větší množství bunkrů, takzvaných řopíků, na Znojemsku, Břeclavsku, Bruntálsku a Českolipsku.


Na své si přijdou i ti, kteří hledají bydlení v bytě. Dva družstevní jsou dostupné v Praze, na Domažlické ulici 1+1 za 4,5 milionu korun a na Vyšehradské 1+1 za necelých 3,7 milionu, jeden 3+1 pak v Novém Boru za 1,4 milionu korun. Připravuje se i dražba bytu v pražské Troji s dispozicí 3+1 s obvyklou cenou 6,3 milionu korun.


V evidenci ÚZSVM je k prodeji celkem 162 pozemků. Zájemci si tak mohou koupit stavební parcelu, kus lesa či zemědělskou půdu.
 

Dají se najít ale i honosnější budovy. V samotném centru Mariánských Lázní je na prodej například secesní lázeňský dům Mercur. Komplex lázeňského domu tvoří čtyři propojené stavby s ubytovacími kapacitami, rehabilitačním bazénem a balneoprovozem. Jeho celková kapacita je 60 pokojů s téměř 90 lůžky.

Související obsah


Dražba lázeňského domu se uskuteční 25. května. Minimální cena je stanovena na 69,5 milionu korun. Pro účast ve veřejné dražbě musí však zájemci složit dražební jistotu ve výši 280 tisíc korun.

Úřad nabízí také historickou vilu z roku 1888 v centru Aše. Areál, v němž se kromě Geipelovy vily nachází také například dřevěný altán s půdorysem ve tvaru řeckého kříže, je od roku 2015 kulturní památkou.

V nabídce je také Schnabelova vila v Nové Pace z konce 19. století. Vila se zahradou sloužila do roku 1992 jako mateřská škola, následně byla zrekonstruována a zmodernizována pro potřeby finančního úřadu, který zde sídlil až do roku 2019. Vila bude v aukci nabízena za minimálně 8,8 milionu korun.

Související obsah


Zájemci si od ÚZSVM mohou koupit mnoho zajímavých movitých věcí, či dokonce virtuální měnu. Aktuálně je vyhlášena druhá elektronická aukce virtuální měny bitcoin. Tentokrát se jedná o 0,60630638 jednotek BTC, které pochází ze soudní úschovy Městského soudu v Brně a byly zajištěny v trestním řízení.


Na své si přijdou také milovníci her. V nabídce je herní konzole Playstation 4 s červeným a černým ovladačem za 4,5 tisíce korun. Zájemci si mohou vybrat také z nabídky šperků, jakou jsou například dámské náramkové hodinky švýcarské značky Chopard s diamanty a safíry za minimální cenu 45 tisíc korun nebo náramkové hodinky Breitling z limitované edice vydané ke 125. výročí založení této společnosti, které jsou nabízeny za 99 tisíc korun.

Lidé mohou nakupovat nepotřebný státní majetek online z pohodlí svého domova. Stačí se jednoduše zaregistrovat na webu úřadu, nově i pomocí národního portálu e-Identita, a následně se přihlásit k dané aukci movité věci či nemovitosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz