Domácí

Tělocvik ano, do šaten ne! Úředníci řešili zmatky na poslední chvíli

Tělocvik ano, do šaten ne! Úředníci řešili zmatky na poslední chvíli
Zdroj: Profimedia

Velké zmatky vneslo ministerstvo zdravotnictví do tělocviku na školách. Sice od pondělí povolilo sportování, původně ovšem zakázalo vstup do šaten a sprch. Opatření tak muselo na poslední chvíli měnit.

Mimořádné opatření ministerstva školství, které platí od 24. května, vyvolalo na českých školách zmatky. Sice mělo umožnit žákům účastnit se tělocviku, zakázalo jim ale přístup do šaten a sprch. Což je dle učitelů problém.


"Žáci jsou na začátku každého školního roku poučeni, že v tělesné výchově nemohou cvičit, pokud nejsou převlečeni do cvičebního úboru. Z hygienického a bezpečnostního hlediska je to nepřípustné. Podle pana ministra od 24. května už cvičit mohou, dokonce i uvnitř, ale nesmí se převlékat v šatnách. Kde se teda mají převlékat?" napsala redakci TN.cz tělocvikářka na základní škole s 19letou praxí Petra Sedláčková.

Související obsah


Redakce TN.cz ve čtvrtek okamžitě oslovila ministerstvo zdravotnictví, proč je možné mít hodinu tělocviku, ale není možné jít do šaten a také jestli má ministerstvo připravený postup pro školy, jak tuto situaci řešit.


Reakce od ministerstva přišla v pátek odpoledne: "Dnes byla schválena změna mimořádného opatření, která od pondělí 24. května reguluje provoz škol a školských zařízení, již umožní využití šaten pro převlékání dětí na hodinu tělesné výchovy," uvedla mluvčí ministerstva Jana Schillerová. Vstup do šaten je tedy již možný, ovšem do sprch se stále nebude smět chodit.
 

Dětem ve školách roušky zůstávají, podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz