Domácí

Policie žádá o vydání Volného ke stíhání. Měl šířit poplašnou zprávu

Policisté žádají Sněmovnu o vydání nezařazeného poslance Lubomíra Volného k trestnímu stíhání. Je podezřelý ze šíření poplašné zprávy.

"Mohu potvrdit, že jsme ve čtvrtek 20. 5. 2021 odeslali do Poslanecké sněmovny žádost o vydání poslance Lubomíra Volného k trestnímu stíhání, pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy,“ řekla TN.cz mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.


Volný měl podle vyšetřovatelů během nouzového stavu šířit poplašnou zprávu a tvrdit, že se chystá spiknutí. Jeho cílem měla být diskreditace léku ivermektin. Podle Volného mělo být prostředkem k diskreditaci zabití pacientů. Na skutečnost upozornil Deník N.

Související obsah


"Případ dozoruje obvodní státní zastupitelství pro Prahu 7. Bližší informace nyní není možné sdělit,“ uzavřela Rendlová.

Poslanec Volný musel za incident ve Sněmovně zaplatit pokutu ve výši 90 tisíc korun. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz