Domácí

Policie žádá o vydání Volného ke stíhání. Měl šířit poplašnou zprávu

Policisté žádají Sněmovnu o vydání nezařazeného poslance Lubomíra Volného k trestnímu stíhání. Je podezřelý ze šíření poplašné zprávy.

"Mohu potvrdit, že jsme ve čtvrtek 20. 5. 2021 odeslali do Poslanecké sněmovny žádost o vydání poslance Lubomíra Volného k trestnímu stíhání, pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy,“ řekla TN.cz mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.


Volný měl podle vyšetřovatelů během nouzového stavu šířit poplašnou zprávu a tvrdit, že se chystá spiknutí. Jeho cílem měla být diskreditace léku ivermektin. Podle Volného mělo být prostředkem k diskreditaci zabití pacientů. Na skutečnost upozornil Deník N.

Související obsah


"Případ dozoruje obvodní státní zastupitelství pro Prahu 7. Bližší informace nyní není možné sdělit,“ uzavřela Rendlová.

Poslanec Volný musel za incident ve Sněmovně zaplatit pokutu ve výši 90 tisíc korun. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz