Koronavirus

Velkokapacitní očkovací centra budou muset končit! Vyprší jim smlouva

Velkokapacitní centra, která momentálně zajišťují většinu očkování všech Čechů, budou muset skončit. Mnohým z nich brzy vyprší nájemní smlouvy. Sportovní haly a kongresová centra, ve kterých očkovací centra většinou sídlí, totiž plánují návrat do normálního provozu. A premiér Andrej Babiš (ANO) to chce vyřešit větším zapojením praktických lékařů.

Kongresové centrum v Praze hlásí až 1500 očkovaných denně, odborné učiliště v Plzni až 1200 očkovaných, ale i největší centrum v Česku, kterým je hala O2 Universum, eviduje až 7000 očkováných. Těmto a mnoha dalším velkokapacitním očkovacím centrům v celém Česku brzy skončí nájemní smlouvy.


"Velká očkovací centra na Vysočině vznikla v různých areálech, buďto sportovních, nebo kulturních zařízeních, a proto bychom rádi koncem léta jejich činnost ukončili,“ informoval hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek (ODS).

Související obsah


"Smlouvu máme do konce června. Ještě budeme jednat o případném prodloužení do konce srpna,“ řekl mluvčí uherskohradišťské nemocnice Libor Havrlant.


V Táboře očkovali na zimním stadionu, museli ale skončit. Vrací se tam totiž hokejisté a je třeba připravit led. Růžově to nevypadá ani s největším centrem v O2 Universum, kde končí smlouva 31. července.


Třeba v kongresovém centru v Praze se běžně pořádají kulturní a společenské akce. Podle ředitelky centra Lenky Žlebkové ale není problém souběžně akce pořádat i očkovat. "Nechali jsme si další prostory a vstupy pro pořádání kongresů a konferencí, takže jsme schopni to zařídit,“ popsala.

Související obsah


To ale nepůjde všude, takže na mnoha místech je třeba najít náhradní řešení. "Než přišel covid-19, tak jsme se proti chřipce očkovali u praktiků. My musíme tuhle strukturu udržet,“ míní premiér Andrej Babiš (ANO).


Rozhodující bude, jak často bude nutné na očkování chodit. "Ještě není ani jasné, jak dlouhá bude imunita po vakcinaci,“ doplnil Babiš.


"To přeočkování by mělo být rok po původní dávce,“ tvrdí epidemiolog Roman Prymula. Na očkování tak asi budeme chodit k lékaři jednou za rok.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz