Koronavirus

Očkování se příští týden otevře pro lidi nad 30 let, potvrdil Arenberger

Nad registrací pro všechny od začátku června visí otazníky. Příští týden se budou moct o termíny hlásit lidé od 30 let, řekl ve Snídani s Novou ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Vláda tím chce podle jeho slov předejít tomu, aby se kvůli náporu nevyčerpala kapacita.

Otevření registračního systému pro všechny nejspíš nenastane hned začákem června, jak předesílal premiér Andrej Babiš (ANO). Vláda se rozhodla, že jeho zpřístupňování jednotlivým věkovým kategoriím bude postupovat po pěti letech. Mladší ročníky tak stále nemají jistotu, kdy na ně přijde řada.

"Příští týden se bude otevírat registrace pro starší 30 let a určitě velice rychle se doplní i ty zbylé skupiny," řekl televizi Nova ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

"V noci z neděle na pondělí se otevře registrace k očkování pro 35+ a o půlnoci z úterý na středu pro 30+," upřesnil na facebooku Babiš.

Související obsah

Arenberger prohlásil, že kabinet od očkování pro všechny ustoupil z kapacitních důvodů. "Je to asi jenom technická záležitost. Očkování pro všechny jsme zvažovali. Přece jenom by to ale byla velká skupina a třeba ti, kteří by byli na konci toho řetězce, by mohli čekat velmi dlouho. Nakonec nemáme pětiletku, ale desetiletku," uvedl.

Pokud vláda skutečně dodrží otevírání po deseti letech, v červnu by se všichni registrovat mohli. Babiš si za tím stojí. "Od června se budou moci registrovat všichni nad 16 let," zopakoval v pátek.

Ministr také potvrdil další větší rozvolňovací vlnu. V pondělí 24. května se vrátí do škol všichni žáci a studenti, kompletně otevřou se i hotely. "Budou se tam regulovat stravovací služby, kromě dezinfekcí nebo nošení roušek budou potřeba i režimová opatření," uzavřel Arenberger.

Na celý rozhovor s Petrem Arenbergerem ze Snídaně s Novou se můžete podívat zde:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz