Domácí

Hygienici si posvítili na zahrádky restaurací, kontroly budou pokračovat

Hygienici mají za sebou první týden kontrol zákazníků zahrádek restaurací. Třeba v Ústeckém kraji provedli 46 kontrol, všechny byly v pořádku. Zahrádky jsou ale kvůli počasí zatím spíš prázdné.

Bezmála pět desítek kontrol předzahrádek mají za sebou hygienici v celém Ústeckém kraji. Všechny si je vytipovali sami, na udání nebyla ani jedna. Zákazníci prý měli všechno v pořádku, kontrole se prokazovali očkováním nebo potvrzením o prodělání nemoci, výjimkou ale nebyly ani antigenní testy například od zaměstnavatele.

"Někteří už byli očkovaní, někteří měli potvrzení, že prodělali, někteří ukazovali testy, které měli provedené v práci. Někdo měl kopii toho tiskopisu z práce, někdo si ofotil výsledek, buď vyfotil ten test a na tom foťáku máte i datum," popsala ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

Podle hygieniků jsou i samotesty, které si provádějí zaměstnanci, použitelné. Důležité ale je, aby bylo vidět datum, kdy byl test provedený, a výsledek. Stačí si tedy vyfotit negativní test.

Související obsah

Kontroly prý budou namátkově probíhat i v dalších dnech a týdnech, původně měli testy kontrolovat provozovatelé restaurací, po kritice ale vláda povinnost zrušila a zahrádky proto kontrolují hygienici.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz