Zahraničí

Polští aktivisté blokovali dopravu u hranic s Českem! Řidiče čekají problémy

Polští aktivisté blokovali dopravu u hranic s Českem! Řidiče čekají problémy
Zdroj: Policie ČR

V úterý odpoledne začala na polské straně blokáda dopravy v blízkosti hraničního přechodu Hrádek nad Nisou – Kopaczów, trvala několik hodin. Policie proto doporučovala, aby se lidé pokud možno přechodům vyhnuli a využili k cestě do Polska a Německa jiné.

Blokádu polští aktivisté ohlásili po rozhodnutí soudního dvora EU, které v rámci předběžného opatření nařizuje Polsku zastavit těžbu v dole Turów. Akce začala po 14. hodině.

"Účastníci protestní akce budou pomalou jízdou mezi kruhovými objezdy na polské straně v blízkosti hraničního přechodu Hrádek nad Nisou - Kopaczów bránit vjezdu vozidel, která sem budou směřovat z České republiky po silnici I/35," popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

V úterý dopoledne pak policie informovala o tom, že se protest pravděpodobně rozšíří i na přechody Habartice - Zavidów a Frýdlant - Zavidów.

Policisté předpokládali, že se budou tvořit dlouhé kolony, počítali proto s výraznými dopravními komplikacemi. "Podobnou situaci jsme už zažili z důvodu sporu o těžbu hnědého uhlí v příhraničí 22. března letošního roku," doplnila Baláková.

Související obsah

Policie doporučila řidičům, aby se blokovanému hraničními přechodu vyhnuli a využili k cestě do Polska nebo do Německa hraniční přechody Harrachov a Rumburk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz