Domácí

Ženy zfalšovaly potvrzení o PCR testech. Hrozí jim dvouleté vězení

Ženy zfalšovaly potvrzení o PCR testech. Hrozí jim dvouleté vězení
Zdroj: TV Nova

Až dvouleté vězení hrozí třem ženám, které jsou podezřelé z falšování potvrzení o provedení PCR testu na covid-19. Podle písecké policie je to jeden z prvních případů tohoto typu v Česku, který se policistům podařilo odhalit.

Padělané potvrzení o bezinfekčnosti u tří žen z Ukrajiny odhalila jihočeská policie koncem dubna při běžné kontrole cizinců na jedné z ubytoven poblíž města Písek. Ženy do Česka přicestovaly za prací, k jehož povolení je potvrzení o negativním testování na covid povinné.

"Strážci pořádku provedli lustraci v příslušeném zdravotním zařízení, a především v akreditované laboratoři, a zjistili, že zde žádný test u těchto osob nebyl proveden, potvrdil TN.cz mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Související obsah

Policisté se pak zaměřili i na samotná potvrzení a zjistili, že doklady jsou padělané. "Chyběly tam některé znaky toho potvrzení, například vodoznak a podobně. Je to velmi podobné jako u bankovek," upřesnil policejní mluvčí.

Podle policie tím ženy porušily ochranné opatření ministerstva zdravotnictví a proti šíření nakažlivé nemoci SARS COVID-19. Ženy čelí podezření ze spáchání přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Trojici hrozí až dvouleté vězení.
 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz