Domácí

Český supermarket dá ženám na mateřské víc peněz! Kolik to bude?

Český supermarket dá ženám na mateřské víc peněz! Kolik to bude?
Zdroj: Getty Images

Víc peněz během mateřské dovolené nebo nárok na placená i neplacená volna z rodinných důvodů. To čeká zaměstnankyně, ale i zaměstnance českého maloobchodního řetězce. Pokud v jednom z jeho supermarketů pracujete, podívejte se, jaká bonusová částka vás na mateřské čeká.

Tesco, které v Česku provozuje přes 200 supermarketů, představilo nové benefity pro své zaměstnankyně i zaměstnance. Nejvíc se ale dotýká žen, společnost jim během mateřské dovolené bude dorovnávat 100procentní mzdu. Začne s tím letos v létě.

Týká se to i rodičů, kteří si dítě adoptují. "V případě, že rodičům při adopci staršího dítěte už nevzniká nárok na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou, nová pravidla nabízí 8 týdnů placeného volna, aby se kolegové mohli adaptovat na novou rodinnou situaci," uvedl maloobchodní řetězec.

Muži dostanou dva týdny placené otcovské dovolené, podle zákona mají nárok jen na týden. Podle Tesca se jedná o benefity, které jsou v Česku unikátní.

Související obsah

Všichni rodiče, kteří ve firmě pracují, si budou moct také vybrat čtyři týdny neplacené rodičovské dovolené. A to až do doby, kdy jeho nejmladší dítě oslaví 18. narozeniny. Společnost myslela i na páry, kteří se o počení miminka teprve snaží. Při léčbě plodnosti mají zaměstnankyně a zaměstnanci nárok na týden placeného volna.

Nové benefity se dotknou i lidí po dlouhodobé pracovní neschopnosti kvůli vážné nemoci nebo úrazu. Během prvních čtyř týdnů mohou pracovat na poloviční úvazek, ale Tesco jim proplatí 100 procent mzdy.

"Chápeme, že je každý výjimečný. 75 procent našich kolegů jsou ženy, 54 procent kolegů o někoho pečuje, společně vychováváme více než 6800 dětí, 3,8 procenta kolegů je zdravotně znevýhodněných. Usilujeme o to, aby se všichni cítili uznávaní, respektovaní a byli motivováni k dosažení společných cílů," uvedla personální manažerka firmy Daniela Hrbková.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz