Domácí

Český supermarket dá ženám na mateřské víc peněz! Kolik to bude?

Český supermarket dá ženám na mateřské víc peněz! Kolik to bude?
Zdroj: Getty Images

Víc peněz během mateřské dovolené nebo nárok na placená i neplacená volna z rodinných důvodů. To čeká zaměstnankyně, ale i zaměstnance českého maloobchodního řetězce. Pokud v jednom z jeho supermarketů pracujete, podívejte se, jaká bonusová částka vás na mateřské čeká.

Tesco, které v Česku provozuje přes 200 supermarketů, představilo nové benefity pro své zaměstnankyně i zaměstnance. Nejvíc se ale dotýká žen, společnost jim během mateřské dovolené bude dorovnávat 100procentní mzdu. Začne s tím letos v létě.

Týká se to i rodičů, kteří si dítě adoptují. "V případě, že rodičům při adopci staršího dítěte už nevzniká nárok na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou, nová pravidla nabízí 8 týdnů placeného volna, aby se kolegové mohli adaptovat na novou rodinnou situaci," uvedl maloobchodní řetězec.

Muži dostanou dva týdny placené otcovské dovolené, podle zákona mají nárok jen na týden. Podle Tesca se jedná o benefity, které jsou v Česku unikátní.

Související obsah

Všichni rodiče, kteří ve firmě pracují, si budou moct také vybrat čtyři týdny neplacené rodičovské dovolené. A to až do doby, kdy jeho nejmladší dítě oslaví 18. narozeniny. Společnost myslela i na páry, kteří se o počení miminka teprve snaží. Při léčbě plodnosti mají zaměstnankyně a zaměstnanci nárok na týden placeného volna.

Nové benefity se dotknou i lidí po dlouhodobé pracovní neschopnosti kvůli vážné nemoci nebo úrazu. Během prvních čtyř týdnů mohou pracovat na poloviční úvazek, ale Tesco jim proplatí 100 procent mzdy.

"Chápeme, že je každý výjimečný. 75 procent našich kolegů jsou ženy, 54 procent kolegů o někoho pečuje, společně vychováváme více než 6800 dětí, 3,8 procenta kolegů je zdravotně znevýhodněných. Usilujeme o to, aby se všichni cítili uznávaní, respektovaní a byli motivováni k dosažení společných cílů," uvedla personální manažerka firmy Daniela Hrbková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz