Naše Česko

Masivní nárůst plastických operací a úprav! Muži chtějí uspět v práci

Plastičtí chirurgové hlásí po ústupu epidemie plno. Jaké jsou největší hity a kdy plastický chirurg zásah do vzhledu odmítne. O tom mluvila v pořadu Naše Česko lékařka a specialistka na estetickou medicínu Monika Kavková na TN LIVE.

Přestože pandemie připravila spoustu lidí o práci, plastičtí chirurgové o ni neměli nouzi. Češi totiž jejich ordinace vzali útokem. Víčka, tváře, rty, ňadra nebo břicho? Estetická medicína dokáže vylepšit lidské tělo téměř na každém místě. Dávno už neplatí, že by služeb plastických chirurgů využívaly jen ženy.

"Investujeme do nejen do svého vzhledu, ale i do své dobré nálady. Lidé mají mnohem víc času dívat se na sebe a do obrazovek a vnímat rzné nedostatky, které si dřív neuvědomovali. Ta doba nahrává tomu, nechat si něco udělat. Nárůst plastických operací a úprav je masivní," říká specialistka na estetickou medicínu Monika Kavková.

Související obsah

Motivace lidí jsou různé. "Před koronavirem byla jedna studie, která zjišťovala, proč lidé navštěvují estetického lékaře. Prvním důvodem bylo u žen i mužů být mladší, ale to je Amerika," popisuje Kavková. Momentálně jsou podle ní nejčastější zákroky míst, které pod rouškou nejsou vidět.  

"Mužů není tolik, ale přibývá jich. Jsou stále častějšími návštěvníky," říká Kavková. Podle ní jsou to často muži ve vedoucích pozicích a podstupují například zákroky proti pocení v podpaží, aby se nemuseli bát sundat sako v letních měsících. "Čím ten muž vypadá lépe a svěžeji, tím má prokazatelně lepší šance na trhu práce," podotýká. 

Související obsah

"Když má starší muž o dost mladší partnerku, tak pak se jí mnohdy snaží přiblížit. té práce je tam potom víc," popisuje specialistka na estetickou medicínu. Často také kliniky navštěvují klienti kvůli úrazům, kteří mají nějaké zdravotní následky v obličeji (například klientky po mrtvici). "To jsou nejvděčnější pacienti, kteří si mnohdy mysleli, že s tímto defektem budou muset žít po zbytek života," dodala Kavková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz