Domácí

Silně opilý otec padal do silnice, svíral vyděšenou holčičku! VIDEO

Hned několik svědků volalo ve středu večer na tísňovou linku policie kvůli muži, který se silně opilý potácel po Klatovské třídě v Plzni. Muž se nedokázal ani udržet na chodníku, s sebou měl navíc vyděšenou tříletou holčičku.

Hlášení od několika svědků dostali strážníci okolo sedmé hodiny večer. Volali na linku 156, že po Klatovské třídě jde silně opilý muž s malou holčičkou.

"Napřed jsem viděl jen potácejícího se opilce. Ještě jsem si říkal, že má dost, protože upadl do vozovky. Jenže pak jsem viděl, že je tam i maličkaté dítě... Šel jsem blíž a viděl, že tam stojí a pláče asi tříletá holčička, která ale patří k tomu opilci. Snažil jsem se ho oslovit, ale vulgárně mi nadával, takže jsem raději zavolal policisty," popsal pro Krimi Plzeň jeden ze svědků.

Muž se sotva držel na nohou, padal na chodník poblíž rušné silnice a strhával holčičku s sebou. "Na místo vyjely okamžitě hlídky, které je brzy našly. Sedmatřicetiletého muže vyzvali strážníci k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Tou mu naměřili 2,73 promile," oznámila mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Související obsah

Celý zákrok strážníkům komplikovalo to, že muž celou dobu malou holčičku odmítal pustit z náručí, a to i přesto, že s ní několikrát málem upadl a strážníci ho museli dokonce podpírat. Muž byl vulgární a hlídku dokonce obviňoval, že mu chce dítě ukrást.

Protože se nemohl v silně podnapilém stavu o dceru postarat, strážníci na místo přivolali i matku dívenky. Ta dorazila s batoletem v kočárku.

Související obsah

"Opilého partnera i s dcerkou si převzala a slíbila, že je odvede domů. Ženu strážníci poučili, že událost bude předána k řešení na odbor sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD)," dodala mluvčí.

Tím však problémy neskončily. Muž se při cestě domů přimotal do další roztržky. "Před restaurací se opilý muž dostal do konfliktu se svědkem jeho předešlého nezodpovědného chování. Hlídky se musely vrátit a oba aktéry roztržky od sebe odtrhnout. Opilého otce strážníci odvezli vystřízlivět na záchytku," zakončila Pužmanová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz