Domácí

Za vyhrožování Babišovi smrtí dostal muž podmínku, dohodl se s žalobcem

Za vyhrožování Babišovi smrtí dostal muž podmínku, dohodl se s žalobcem
Zdroj: TV Nova

Muž, který údajně vyhrožoval premiérovi Andreji Babišovi (ANO) smrtí, dostal dvouletý podmíněný trest. Se státním zástupcem se také dohodl, že ve čtyřleté zkušební době se podrobí psychologickému programu. Soud ve čtvrtek trest schválil. Rozsudek je pravomocný.

Muži, který měl zasílat premiérovi výhrůžné emaily, hrozilo až osm let vězení. Obhájce obžalovaného ale inicioval sjednání dohody. Soud ve čtvrtek rozhodl a Lukáš Bracháček za své činy dostal dvouletý podmíněný trest. Se státním zástupcem se také dohodl, že se podrobí psychologickému poradenství.

Bracháček měl 8. ledna 2021 zaslat manažerovi hnutí ANO Janu Richterovi e-mail. V něm uvedl, že pokud premiér ze své funkce neodstoupí, zabije premiéra, jeho manželku a děti. Na muže byl následně vydán evropský zatykač a dopaden byl ve Španělsku.

Související obsah

V návaznosti na situaci se na sociálních sítích objevily fotografie, které zachycovaly premiérovu ženu Moniku Babišovou v Dubaji. Babiš ji podle svých slov do zahraničí poslal z obavy o její život. Premiér později doplnil, že mu obviněný muž zaslal omluvný dopis a že dotyčnému odpustil.
 

K výhrůžkám se ale premiér sám vyjádřil až koncem května. "Policie mi 8. ledna řekla, že je člověk, který chce zastřelit moji rodinu,“ nechal se slyšet v pořadu CNN Prima News.


Babiš: Vojtěch bude ministr, protože nemá nemovitosti a bydlí v nájmu. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz