Domácí

Babiš: Vojtěch bude ministr, protože nemá nemovitosti a bydlí v nájmu

Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl staronového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Prioritou je pro ministra nyní dokončit boj s koronavirem. Jedním z nejdůležitějších úkolů je také příprava takzvaných covid pasů. Premiér také přiblížil, proč si znovu vybral Vojtěcha.

Brífink nakonec začal se skoro hodinovým zpožděním, účastnil se ho i premiér Andrej Babiš. Ten poděkoval předchůdci Vojtěcha za práci. "Musíme dokončit očkování, očekáváme schválení vakcíny Pfizer pro děti. Je třeba dokončit covid pass, upravená verze by šla na vládu hned v pondělí," zmínil předseda vlády.

Babiš přiznal, že první návrh, který se dostal do Poslanecké sněmovny, nebyl úplně povedený. Dalším úkolem ministerstva je také například připravit se řádně na návrat dětí do škol v září.

"Já jsem rád, že mohu být opět na ministerstvu zdravotnictví," uvedl Vojtěch s tím, že to pro něj bylo překvapení.

Adam Vojtěch odhalil, jaké budou jeho první kroky na pozici ministra:

"To prioritní, co musíme řešit, je právě v rámci rezortu zdravotnictví ona tečka za koronavirem. Ať je to očkování, ať je to strategie testování a zejména pečlivá příprava pro návrat dětí a obecně lidí z dovolený v průběhu léta," shrnul Vojtěch.

Už v úterý na sociálních sítích avizoval, že kromě covidu chce "také dotáhnout zákony, které jsou pro pacienty důležité." To potvrdil také na tiskové konferenci.

Na otázku, proč si Babiš vybral opět Adama Vojtěcha na post ministra zdravotnictví, premiér odpověděl: "No možná proto, že nemá žádné nemovitosti a bydlí v nájmu v bytu. A už je vylustrovaný médii, takže nemáte co lustrovat. A byl to nejúspěšnější ministr v historii naší samostatné země."

Podle ministra bude nyní také jednou z priorit dořešení kompenzační vyhlášky a také úhradové vyhlášky. Důležité je podle něj dohnat odloženou péči.

Podle informací TV Nova se staronový ministr měl původně z Pražského hradu po jmenování vydat do Sněmovny, kde se zrovna schvaloval důležitý stavební zákon, to se ale nakonec nestalo.

Související obsah

Místo toho Vojtěch zamířil na ministerstvo, kde jednal se svým předchůdcem Petrem Arenbergerem (za ANO). Ten funkci složil po nesrovnalostech s majetkovým přiznáním, resortu zdravotnictví šéfoval necelé dva měsíce.

Po 15. hodině pak na ministerstvo za Vojtěchem dorazil premiér Andrej Babiš (ANO). Toho loňský odchod Vojtěcha z funkce mrzel, prý ho považoval za dobrého ministra.

Vojtěch na tiskové konferenci také hovořil o tom, že je nutné, aby si Petr Arenberger zažádal o bezpečnostní prověrku a mohl se tak udržet v čele nemocnice. "Já si myslím, že je férové počkat na závěry kontrol, které byly nařízeny," komentoval ministr.

Celou tiskovou konferenci si poslechněte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz