Podcast TV Nova

Očkování pro děti od 12 let, pohonné hmoty zdražují. Pusťte si ranní podcast

Dnes 28. května se v podcastu Televizních novin dozvíte podrobnosti o tom, jaké další rozvolnění chce navrhnout ministr zdravotnictví na jednání vlády. Dále zjistíte, kdy by Evropská léková agentura měla doporučit očkování vakcínou Pfizer pro děti od 12 let. Pohonné hmoty zdražují, o kolik se prodraží například cesta do Chorvatska a čeští hokejisté mají šanci na medaili.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Podcast TV Nova

Povolební vyjednávání komplikuje zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Pusťte si ranní podcast

Povolební vyjednávání komplikuje zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Pusťte si ranní podcast

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz