Krimi

Malý chlapec tancoval na okenním parapetu, zasáhla hlídka strážníků

Malý chlapec tancoval na okenním parapetu, zasáhla hlídka strážníků
Zdroj: Profimedia

Záchranu malého chlapce za dramatických okolností má za sebou výjezdová hlídka strážníků z Pardubic. Sedmiletý klučina totiž tancoval na parapetu okna ve druhém patře, strážníci tak museli rychle zasáhnout.

V pátek kolem poledne volali svědci na tísňovou linku, protože na parapetu okna ve druhém patře domu v Nerudově ulici seděl malý chlapec. Na místo dorazila jako první hlídka strážníků, která byla nedaleko.

"Hned po vystoupení z vozidla jsme viděli dítě, které sedí na okenním parapetu. Chlapec měl nohy přehozené do ulice. Později si na parapetu stoupl, tancoval si a chvílemi se předkláněl,“ popsal situaci jeden ze strážníků.

Související obsah

Jeden z mužů zákona vběhl do domu zjistit, jestli v bytě ještě někdo je. Strážníkům pod oknem mezitím svědek události sehnal deku, aby mohli malého chlapce případně zachytit. Hrozilo totiž, že z parapetu spadne.

"Vzhledem k tomu, že nás chlapec vůbec nebral na vědomí, počítali jsme v tu chvíli s tím, že opravdu hrozí pád s vážnými následky. Proto jsme alespoň pomocí improvizovaných prostředků chtěli případný pád jakoukoliv formou zmírnit. S kolegou jsme natáhli a drželi pod oknem deku a připojila se k nám i hlídka policie, která dorazila na místo,“ dodal strážník.


Chlapec pak náhle zalezl do bytu a okno za sebou zavřel. Strážnici poté zjistili, že kromě malého kluka je doma i jeho otec, který právě připravoval oběd. Ten jim později vysvětlil, že chlapec je autista a využil chvilkové nepozornosti a ve vedlejší místnosti si otevřel okno, které nemá pojistku.

Dramatická záchrana seniorky, strážníci se k ní slanili a přivolali záchranáře. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz