Zahraničí

Očkování s úmrtím nesouviselo, vyvrací ministerstvo mýty o smrti moderátora Viršíka

Očkování s úmrtím nesouviselo, vyvrací ministerstvo mýty o smrti moderátora Viršíka
Zdroj: Markíza

Úmrtí známého moderátora Júlia Viršíka zasáhlo nejen Slovensko. Na internetu se objevily spekulace, které spojovaly jeho úmrtí s očkováním proti onemocnění covid-19. Slovenské ministerstvo zdravotnictví tuto informaci vyvrátilo.

Smrt moderátora nesouvisela s očkováním proti onemocnění covid-19, které absolvoval před více než měsícem a půl. Na informaci slovenského ministerstva zdravotnictví upozornil portál tvnoviny.sk.

Ministerstvo reagovalo na spekulace, které spojovaly úmrtí moderátora s očkováním. Spojitost vyloučil ředitel sekce soudního lékařství a patologické anatomie Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí Michal Palkovič. Pitva podle něj prokázala vážné srdečně-cévní onemocnění, v jehož důsledku došlo k zástavě srdce.

"Prosíme vás o opatrnost při zprávách a internetových statusech, které každé úmrtí automaticky dávají do souvislosti s očkováním. Zneužívání podobných událostí k podněcování strachu z očkování může vést k dalším úmrtím na covid a k opakovaně přeplněným nemocnicím. Na Slovensku zemře denně v průměru zhruba 170 lidí. Mnozí z nich byli v nějakém čase očkováni," zveřejnilo slovenské ministerstvo zdravotnictví.

Související obsah

Slovensko zatím prověřuje tři úmrtí v souvislosti s očkováním. Očkováno proti onemocnění covid-19 alespoň jednou dávkou už bylo na Slovensku více než 1,6 milionu lidí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz