Zahraničí

Očkování s úmrtím nesouviselo, vyvrací ministerstvo mýty o smrti moderátora Viršíka

Očkování s úmrtím nesouviselo, vyvrací ministerstvo mýty o smrti moderátora Viršíka
Zdroj: Markíza

Úmrtí známého moderátora Júlia Viršíka zasáhlo nejen Slovensko. Na internetu se objevily spekulace, které spojovaly jeho úmrtí s očkováním proti onemocnění covid-19. Slovenské ministerstvo zdravotnictví tuto informaci vyvrátilo.

Smrt moderátora nesouvisela s očkováním proti onemocnění covid-19, které absolvoval před více než měsícem a půl. Na informaci slovenského ministerstva zdravotnictví upozornil portál tvnoviny.sk.

Ministerstvo reagovalo na spekulace, které spojovaly úmrtí moderátora s očkováním. Spojitost vyloučil ředitel sekce soudního lékařství a patologické anatomie Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí Michal Palkovič. Pitva podle něj prokázala vážné srdečně-cévní onemocnění, v jehož důsledku došlo k zástavě srdce.

"Prosíme vás o opatrnost při zprávách a internetových statusech, které každé úmrtí automaticky dávají do souvislosti s očkováním. Zneužívání podobných událostí k podněcování strachu z očkování může vést k dalším úmrtím na covid a k opakovaně přeplněným nemocnicím. Na Slovensku zemře denně v průměru zhruba 170 lidí. Mnozí z nich byli v nějakém čase očkováni," zveřejnilo slovenské ministerstvo zdravotnictví.

Související obsah

Slovensko zatím prověřuje tři úmrtí v souvislosti s očkováním. Očkováno proti onemocnění covid-19 alespoň jednou dávkou už bylo na Slovensku více než 1,6 milionu lidí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz