Domácí

Ruský speciál vzlétl směr Moskva. Odváží pracovníky ruské ambasády

V sobotu zamířil do Prahy ruský speciál z Moskvy. Letadlo přistálo na Letišti Václava Havla zhruba v poledne. V půl třetí se následně i s pracovníky ruské ambasády vydalo na cestu zpět do Ruska.

Iljušin-96 na ruzyňském letišti dosednul v sobotu krátce před polednem. Do Prahy zamířil vyzvednout část zaměstnanců ruské ambasády, kteří musí do konce května Česko opustit.


Jak Česká republika, tak Rusko, upravují počet zaměstnanců ambasád kvůli aféře kolem výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Česko už dříve kvůli výbuchu vyhostilo 18 pracovníků ruské ambasády, kteří měli být podle zjištění bezpečnostních služeb napojeni na ruskou tajnou službu GRU. Rusko se následně rozhodl jako odvetu vyhostit také 20 českých pracovníků ambasády v Moskvě.


Ministerstvo zahraničí však tento krok Ruska považuje za nepřiměřený a rozhodlo se upravit počet pracovníků ruské ambasády na tolik, kolik jich je na českém velvyslanectví v Moskvě.

Související obsah

"Zastropujeme počet diplomatů na ruském velvyslanectví na současném stavu naší ambasády v Moskvě. Ruská strana bude mít čas na stažení svých lidí do konce května," uvedl v dubnu ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

Ruský specál se následně v půl třetí odpoledne vydal zpět na cestu do Moskvy. Druhé letadlo přiletí pro další zaměstnance ruského velvyslanectví v pondělí.

Rusové budují základny na Arktidě. Situace děsí severské státy NATO. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz