Domácí

Premiér s ministry zamířil na Moravu. Otevřeli přístav na Baťově kanále

Premiér Andrej Babiš (ANO) s ministry Karlem Havlíčkem a Alenou Schillerovou (oba za ANO) v sobotu vyrazili do Veselí nad Moravou, kde slavnostně otevřeli zmodernizovaný přístav na Baťově kanále.

Po roce a půl stavebních prací se ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku otevírá zmodernizovaný a rozšířený rekreační přístav na Baťově kanále. Zakotvit tam nyní může až trojnásobek lodí, které tam nově mohou i tankovat pohonné hmoty. Součástí je i bezpečné a ekologické odčerpávání odpadních vod. 

Slavnostního otevření se účastnili premiér Andrej Babiš, ministryně financí Alena Schillerová a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček.  

"A co je ještě lepší zpráva? Tato úspěšně dokončená investice za 70 mil. korun rozhodně není v rámci tohoto skvělého vodního díla poslední. Místo je budoucím turistickým fenoménem Střední Evropy," napsala na twitteru ministryně financí.

Související obsah

Od soboty už přístav je turistům k dispozici. Fotografiemi se město Veselí nad Moravou pochlubilo i na facebooku. Přístav modernizovalo společně s Ředitelstvím vodních cest ČR, Povodím Moravy a společností Baťův kanál.

Město zároveň upravilo i okolí přístavu. Po 20 letech tak areál dostal podobu, která odpovídá 21. století. Baťův kanál byl vybudovaný ve 30. letech minulého století, v 60. letech se ale provoz zastavil a kanál chátral. Pokus o jeho oživení se objevil na konci 80. let, první loď na něm vyplula ale až o několik let později.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz