Zahraničí

Rodiče Maddie nespolupracují, řekl prokurátor. Trvá na verzi o její smrti

Rodiče Maddie nespolupracují, řekl prokurátor. Trvá na verzi o její smrti

Němečtí kriminalisté stále pracují s verzí, že Maddie McCannovou unesl a zavraždil usvědčený pedofil Christian Brueckner. Tento týden uplynul rok od chvíle, kdy tento scénář zveřejnil prokurátor Hans Christian Wolters. Ten teď promluvil o tom, jak vyšetřování pokračuje. Také přiznal, že s rodiči zmizelé dívky detektivové dosud nemluvili.

Uplynul přesně rok od nečekaného oznámení německých kriminalistů, že podezřívají Christiana Bruecknera z únosu a vraždy Madeleine McCannové. Prokurátor Hans Christian Wolters loni prohlásil, že existují přesvědčivé důkazy o tom, že je dívka dávno po smrti.

Proti tomu se okamžitě ohradili její rodiče Kate a Gerry McCannovi. Prý uvěří, až zmíněné důkazy na vlastní oči uvidí. Wolters v neděli řekl portálu Daily Record, že s vyšetřovali dvojice nespolupracuje a dosud s nimi nenavázali žádný kontakt. 

"Vůbec mě nezajímá, kdo čemu věří, nebo nevěří. S veškerou vážností a pílí se snažíme objasnit zmizení Madeleine McCannové a nenecháme se do ničeho tlačit. Kvalita je důležitější než rychlost," prohlásil na konto McCannových, kteří jeho loňské vyjádření zpochybňovali. Na verzi o tom, že Maddie nežije, trvá.

Související obsah

Brueckner, který je momentálně ve vězení za znásilnění 72leté americké turistky v Praia da Luz, stejném portugalském resortu, odkud zmizela Maddie, je stále hlavním podezřelým.

Prokurátor věří v rozlousknutí záhady

V minulosti se objevily také informace o tom, že Němci už mají 90 procent důkazů potřebných k usvědčení Bruecknera. Vypuštění této zprávy se připisuje Woltersovi, který to popřel. "Nikdy jsem nemluvil o 90 procentech, v procentech vlastně nevyčísluji nikdy nic. Není to zkrátka možné," hájil se.

Podle prokurátora je vyšetřování na dobré cestě, nedá se ale předpovědět, kdy bude u konce. "Jsem ale přesvědčený o tom, že tento případ zdárně vyřešíme," uzavřel.

Maddie McCannová beze stopy zmizela 3. května 2007 z bungalovu v portugalském resortu Praia da Luz. Její rodiče byli zrovna na večeři. Když se vrátili, dcera byla pryč. Jejich další dvě děti v apartmánu zůstaly netknuté.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém z únosu a vraždy Madeleine McCannové:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz