Domácí

Poslední šance odevzdat daňové přiznání! Pokuty budou letos vysoké

Úterý je poslední den, kdy je možné podat daňové přiznání přes online formulář Finanční správy. Zároveň musí být v úterý daň i zaplacena. Za nezaslání formuláře nebo nezaplacení daně hrozí pokuta až 300 tisíc korun.

Kdo to ještě neudělal, má v úterý poslední možnost. Daňové přiznání vyplníte přes online finanční úřad na webu mojedane.cz. Do formuláře se přihlásíte pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo přes datovou schránku.


Po vyplnění daňového přiznání se formulář odešle na finanční úřad a umožní okamžitou platbu například prostřednictvím QR kódu. Termín odevzdání online daňového přiznání byl oproti běžnému papírovému formuláři posunutý o měsíc. V případě, že vám bude daňové přiznání podávat poradce, pak je ještě měsíc čas, termín je 1. července.

Související obsah


Ten, kdo nestihne podat daňové přiznání nebo včas zaplatit, riskuje tučnou pokutu, která se může vyšplhat až na 300 tisíc korun. Pokuta se vyměřuje od konce běžné zákonné lhůty pro podání přiznání, tedy od 1. dubna.

Finanční správa v loňském roce v rámci kontrol doměřila daně z příjmů ve výši 1,4 miliardy korun. To je nejvíce od roku 2014.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz