Domácí

Zeman udělil milost. Muž zanedbával výživné, teď se má postarat o dceru

Zeman udělil milost. Muž zanedbával výživné, teď se má postarat o dceru
Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman omilostnil muže odsouzeného za zanedbání povinné výživy. Chce mu umožnit, aby se postaral o dceru, které před několika dny zemřela matka.

Prezident Miloš Zeman se rozhodl vyhovět jednomu žadateli o milost a to jak ze zdravotního, tak hlavně z lidského hlediska.

"Omilostněný muž trpí několika chronickými onemocněními, která však nedosahují požadované míry závažnosti. Hlavním důvodem pro udělení milosti je velmi nepříznivá situace v rodině omilostněného," vysvětlil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle něj se má muž postarat o svou nezletilou dceru, jejíž matka v minulých dnech podlehla rakovině.

Související obsah

"Pan prezident tak omilostněnému muži prominul zbytek jednoho nepodmíněného trestu odnětí svobody a další podmíněný trest odnětí svobody uložený mu za přečiny zanedbání povinné výživy," dodal Ovčáček.

Prezident při udělování milosti přihlédl k tomu, že muž již delší dobu výživné hradí, a k tomu, že udělení milosti nemá na jeho povinnost uhradit dlužné výživné žádný vliv.

Podnět k posouzení žádosti o milost předložila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).

O milost prezidenta žádal i muž, který zavraždil tchána. Jak se Miloš Zeman rozhodl, se podívejte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz