Zahraničí

Situace v Africe se zhoršuje. Sdílejte s ní vakcíny, vyzývá vyspělé státy WHO

Situace v Africe se zhoršuje. Sdílejte s ní vakcíny, vyzývá vyspělé státy WHO
Zdroj: TV Nova

Situace v Africe začíná být kritická. Dodávky vakcín se prakticky zastavily, přestože se počet nových případů za poslední dva týdny zvýšil o 20 %. Ve čtvrtek o tom informovala Světová zdravotnická organizace (WHO).

Jen v Jižní Africe vzrostl počet nových potvrzených případů s nemocí covid-19 o 60 %. Podle AP News řada nemocnic nedokáže čelit náporu nemocných pacientů. V afrických zemích navíc chybí vakcíny. Odborníci z WHO proto vyzvali státy, ve kterých jde očkování dobře, aby sdílely očkovací látky.


"Hrozba třetí vlny v Africe skutečně stoupá. Je důležité, abychom tam dostali co nejvíc vakcín,“ uvedla ředitelka WHO pro Afriku Mashidiso Moetiová.

Související obsah


Podle Moetiové bylo v Africe naočkováno 31 milionů lidí z celkem 1,3 miliardy obyvatel. Navíc pouze sedm milionů dostalo druhou dávku vakcíny. "Zatímco mnoho zemí mimo Afriku naočkovalo rizikové skupiny, a dokonce uvažují o očkování dětí, africké země nejsou schopné poskytnout druhou dávku rizikovým skupinám,“ doplnila Moetiová.


Jen v Jihoafrické republice evidují od začátku pandemie 1,6 milionu případů nákazy a přes 56 tisíc úmrtí. Koronavirus se však šíří i v jiných afrických zemích. Podle WHO čelí hlavní město Konga Kinshasa "exponenciálnímu nárůstu“.

Světový zájem o očkování klesá. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz