Zahraničí

Situace v Africe se zhoršuje. Sdílejte s ní vakcíny, vyzývá vyspělé státy WHO

Situace v Africe se zhoršuje. Sdílejte s ní vakcíny, vyzývá vyspělé státy WHO
Zdroj: TV Nova

Situace v Africe začíná být kritická. Dodávky vakcín se prakticky zastavily, přestože se počet nových případů za poslední dva týdny zvýšil o 20 %. Ve čtvrtek o tom informovala Světová zdravotnická organizace (WHO).

Jen v Jižní Africe vzrostl počet nových potvrzených případů s nemocí covid-19 o 60 %. Podle AP News řada nemocnic nedokáže čelit náporu nemocných pacientů. V afrických zemích navíc chybí vakcíny. Odborníci z WHO proto vyzvali státy, ve kterých jde očkování dobře, aby sdílely očkovací látky.


"Hrozba třetí vlny v Africe skutečně stoupá. Je důležité, abychom tam dostali co nejvíc vakcín,“ uvedla ředitelka WHO pro Afriku Mashidiso Moetiová.

Související obsah


Podle Moetiové bylo v Africe naočkováno 31 milionů lidí z celkem 1,3 miliardy obyvatel. Navíc pouze sedm milionů dostalo druhou dávku vakcíny. "Zatímco mnoho zemí mimo Afriku naočkovalo rizikové skupiny, a dokonce uvažují o očkování dětí, africké země nejsou schopné poskytnout druhou dávku rizikovým skupinám,“ doplnila Moetiová.


Jen v Jihoafrické republice evidují od začátku pandemie 1,6 milionu případů nákazy a přes 56 tisíc úmrtí. Koronavirus se však šíří i v jiných afrických zemích. Podle WHO čelí hlavní město Konga Kinshasa "exponenciálnímu nárůstu“.

Světový zájem o očkování klesá. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahují u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Mělo by se jednat o tramvaj č. 8. Podle aktuálních informací je na místě jeden zraněný muž," uvedla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je muž 41 let, uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Pravděpodobně jde o řidiče osobního auta. Hasiči už na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz