Koronavirus

V ČR za poslední den nikdo nezemřel s covidem. Poprvé od loňského září

V ČR za poslední den nikdo nezemřel s covidem. Poprvé od loňského září
Zdroj: Profimedia

V Česku za poslední den nezemřel žádný pacient s koronavirem. To se naposledy stalo loni 2. září. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. Redakci TN.cz skutečnost potvrdil také Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).

"Ve čtvrtek poprvé za dlouhou dobu na covid-19 nikdo nezemřel," řekl premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek Radiožurnálu. Vyplývá to také z dat na webu ministerstva zdravotnictví, která se pravidelně každý den aktualizují. Skutečnost TN.cz potvrdil také Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS).


Je však možné, že se počet úmrtí ještě změní. "S ohledem na fakt, že vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování,“ píše resort na stránkách.

Související obsah

V České republice od začátku pandemie zemřelo s koronavirem 30 142 nakažených pacientů. Oproti předchozím rokům přibylo letos výrazně úmrtí. Navíc za každé třetí může podle odborníků právě covid-19. Rekordní byl letošní březen, kdy v zemi zemřelo 16,6 tisíců lidí. To je historicky nejvyšší počet za jeden měsíc.

Situace se však zlepšuje a každý den přibývá také méně nových potvrzených případů. Ve čtvrtek laboratoře odhalily 430 nemocných.

Úmrtí v Česku v letošním roce přibylo. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz