Domácí

Roušky zatím zůstanou ve školách i v MHD, oznámil ministr Vojtěch. ANKETA

Roušky zatím zůstanou ve školách i v MHD, oznámil ministr Vojtěch. ANKETA
Zdroj: Profimedia

I v příštím týdnu budou žáci ve školách sedět v rouškách. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to v pátek oznámil v České televizi. Šéf resortu také uvedl, že možné změny pravidel bude řešit v příštím týdnu s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) a hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou. Roušky lidé zatím neodloží ani v MHD.

Ani v nadcházejícím týdnu nečeká žáky změna. I nadále budou muset ve školách nosit roušky. "Myslím si, že v pondělí se s panem ministrem školství uvidíme a společně s hygieniky, s paní hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou to budeme probírat," odpověděl ministr zdravotnictví na otázku v České televizi. 

Šéf resortu oznámil, že bližší informace o vývoji situace bude mít příští týden. Podle Vojtěcha je důležité vyčkat dva týdny od velkého rozvolnění, které začalo minulý týden v pondělí a vyhodnotit riziko šíření nákazy. "V průběhu příštího týdne v tomto směru budeme chytřejší," uvedl. Podmínky pro zbytek školního roku by se pak mohly upravit.

Související obsah

Roušky by žáci však museli i nadále nosit v ostatních prostorech škol, krom tříd. Že by děti mohli ve školách odložit roušky, zmiňoval i premiér Andrej Babiš. Jak to bude s nošením roušek a testováním ve školách v příštím školním roce, zatím není jasné. Přesné podmínky by vláda mohla oznámit v následujících týdnech.

Ochranu nosu a úst nechce ministr zatím rušit ani v MHD. "V tuto chvíli bych nechtěl říkat, jak kompletně sundáme roušky nebo respirátory. Myslím si, že to je nějaké základní bariérového opatření. Zabrání šíření choroby, zejména právě v těch místech, kde je velká koncentrace osob. Také v nesourodých kolektivech, což je třeba právě městská hromadná doprava," řekl Vojtěch v České televizi.
 

Na středních školách se konají náhradní termíny přijímacích zkoušek. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz