Zahraničí

Jak se bude jmenovat dcera Harryho a Meghan? Experti mají jasno

Jak se bude jmenovat dcera Harryho a Meghan? Experti mají jasno
Zdroj: TV Nova

Porod dalšího královského potomka se rychle blíží a spolu s tím přibývají spekulace o jménu první dcery prince Harryho a jeho manželky Meghan. Experti si myslí, že by manželé volbou jména mohli uctít královnu Alžbětu II.

Harry a Meghan jsou po odchodu z Velké Británie s královskou rodinou na ostří nože. Vztahy by ale mohlo urovnat narození jejich druhého potomka a první dcery. Holčička by měla na svět přijít na začátku léta a pár už prý vybral jméno.

Královský expert řekl magazínu OK!, že ve hře je jméno Lily. Šlo by o výraz velké úcty ke královně, pro kterou její nejbližší odmala používají přezdívku Lilibet. Lily je navíc Harryho oblíbené jméno.

Spekulace podporují i další skutečnosti. Když byla Meghan v roce 2019 těhotná s Archiem, tak se s Harrym procházeli městem. Někdo v davu tehdy zaslechl, jak se Harry na jméno Lily vyptával. Byly to navíc právě lilie, které měly družičky na svatbě Harryho a Meghan v roce 2018.

Související obsah

Po smrti prince Philipa se ovšem také spekuluje, že pár pro svou dceru zvolí jako jedno z jmen jméno Philipa. Sázkové kanceláře na toto jméno daly kurz 1:3.

Podobným způsobem už dědečka uctily jeho dvě vnučky, které letos porodily. Princezna Eugenie i Zara Tindallová svým synům jako druhé jméno daly právě Philip.

Bookmakeři dále věří i jménům Diana (kurz 1:5) a Alžběta (1:10). Sázet se dá i na jména Allegra (1:10), Alexandria (1:12), Grace (1:16), Emma (1:16), Rose (1:16), Alice (1:16) a nebo Victoria (1:16).

Zdroje z okolí páru ovšem mluví o tom, že půjde o méně tradiční jméno. Podobně už totiž pár překvapil při narození syna Archieho. Experti tehdy tipovali jméno Alexander.

Meghan nedávno vystoupila v televizi, kde promluvila i o své nenarozené dceři:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz