Zahraničí

Konec pátrání? Policie dostala souřadnice, kde má být Maddie!

Konec pátrání? Policie dostala souřadnice, kde má být Maddie!
Zdroj: Profimedia

Policie se chystá prošetřit tvrzení bývalého televizního reportéra a jasnovidce, který tvrdí, že tělo Maddie McCannové je pohřbeno v Portugalsku necelých deset kilometrů od místa, kde dívka zmizela. Vyšetřovatelům poskytl přesné souřadnice se slovy, že ví, jak závažné jeho tvrzení je. Policisté s jeho pomocí už v minulosti několik těl opravdu našli.

Policie má prošetřit tvrzení jasnovidce, že tělo Madeleine McCannové je pohřbeno v lese pouhých šest mil od portugalského prázdninového letoviska, kde se ztratila, informuje britský Mirror.

Michael Schneider, který už dříve úspěšně vypátral ostatky několika pohřešovaných osob, řekl policistům, že Madeleine "je bohužel mrtvá a pohřbena v Portugalsku severovýchodně od Lagosu“. Vyšetřovatelům dal přesné souřadnice místa, kde věří, že najdou její tělo.

Související obsah

V noci na neděli německý prokurátor Hans Christian Wolters novinářům potvrdil, že jeho zaměstnanci opravdu dříve využívali jasnovidce a v některých případech obdrželi velmi konkrétní informace. Schneiderovo tvrzení je však velkou ránou pro rodiče Maddie, kteří věří, že dívka je stále naživu.

Madeleine zmizela 3. května 2007 z prázdninového bytu v Praia da Luz jen několik dní před svými čtvrtými narozeninami. "Takové informace se mi nezvěřejňují lehce a sám sebe se neustále ptám, protože jsem si velice dobře vědom odpovědnosti za to, co dělám,“ vysvětlil bývalý televizní reportér.

Související obsah

Schneider minulý měsíc pomáhal řešit případ ženy, která se ztratila v Německu. Byla nalezena pověšená na stromě 36 hodin poté, co Schneider poskytl policii správné místo. Úspěšně také lokalizoval těla zavražděného páru Petera Neumaira (63) a Laury Perselliové (68), kteří se v lednu ztratili z domova v italském Bolzanu.

Právě Peterova sestra si myslí, že vyšetřovatelé by opravdu měli slova jasnovidce ověřit. "V případě Maddie to podle mého názoru stojí za pokus - policie by se měla podívat na souřadnice, které Michael uvedl,“ řekla novinářům.

Schneider si dobře uvědomuje, že v očích některých lidí může vypadat jako blázen. Peníze si prý ale za pomoc při řešení případů nebere, jak si někteří myslí. Tvrdí, že během pátrání se obrací na Boha, kterého žádá o pomoc a potvrzení, jestli je hledaná osoba živá či mrtvá.

Policie už loni oznámila, že tuší, kdo unesl malou Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz