Domácí

Léto se blíží. Kde všude potřebují děti potvrzení o testu? Velký PŘEHLED

Za pár týdnů čekají děti letní prázdniny a díky rozvolňování se otevírají i další možnosti, jak s nimi trávit čas. Jenže spousta lidí se nevyzná ve vládních nařízeních, která se navíc velmi rychle mění. Víte například, kde všude musejí děti předkládat potvrzení o negativním testu?

Podle vládního opatření se musejí testovat pouze děti starší šesti let. V pravidlech se ale lidé moc nevyznají. "Moje se testují ve škole a potom také, když jdou do skautu," řekl štábu TV Nova jeden z oslovených rodičů.

Restaurace a služby

V restauracích, nebo například u kadeřníka či v ubytovacích zařízeních stačí dětem pouze čestné prohlášení rodičů o negativním výsledku antigenního testu.

Koupaliště a wellness

Při vstupu do bazénu, do wellness centra a na koupaliště musejí mít děti od šesti let potvrzení o negativním výsledku testu z odběrového místa. "Doufáme, že se to pravidlo změní. Určitě by to snížilo klientelu, pokud by musely děti ještě na test," má jasno ředitel plaveckého areálu v pražském Podolí Jan Bezděk.

Související obsah

Tábory a školy v přírodě

Před odjezdem na školu v přírodě si děti musí buď udělat PCR test, nebo škola zařídí antigenní testování v den odjezdu. Nicméně to se musí po 72 hodinách opakovat.

"U táborů zatím nevíme o definitivním rozhodnutí, nicméně počítáme, že ty požadavky budou stejné jako u škol v přírodě. To znamená PCR test," říká mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

"První děti mají odjezd za tři týdny a rodiče potřebují vědět, jak se mají připravit. A jestli si mají případně zarezervovat místo na testy," zmiňuje předseda Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka.

Zoologické a botanické zahrady

Při vstupu do botanických či zoologických zahrad stačí, když se děti prokážou negativním antigenním testem. Stačí samotest z domova, který nesmí být starší než 72 hodin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz