Počasí

Hasiči v Německu hlásí denně stovky výjezdů. Silné bouřky budou řádit dál!

Německo trápí už třetí den silné bouřky. Drží se hlavně nad Bavorskem, kde i v neděli napáchaly velké škody. Silné záplavy už mají na svědomí několik zraněných a jeden člověk zemřel. Podle meteorologů ustanou bouřky až v polovině příštího týdne.

Voda s sebou brala vše. Ve městě Mosbach se lidé brodí po kolena a ulice připomínají spíše kanály v italských Benátkách. Podobně na tom je i Stuttgart, s vodou bojují auta a na hlavním nádraží bylo ráno až 30 centimetrů vody.

Velká voda už má několik obětí. V nemocnici zůstává s vážnými zraněními i dvanáctiletá dívka, která po úderu blesku spadla z kola přímo pod projíždějící auto.

Související obsah

Hasiči na mnoha místech země absolvovali stovky výjezdů denně - většinou kvůli zatopeným sklepům, ale i kvůli dopravním nehodám způsobeným deštěm. Déšť a bouřky mají vydržet i další dny. Podle meteorologů si obyvatelé neoddychnou do poloviny příštího týdne.

Meteorologové varovali před silnými bouřkami i v Česku, ale vypadá to, že to nejhorší si vytrpěli právě naši západní sousedé.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz